Волейболистите ни разгромиха Италия с 3:0

Волейболистите ни разгромиха Италия с 3:0 България постигна втора поредна победа на европейското първенство по волейбол в Турция. След вчерашната драма срещу Сърбия, днес нашите разгромиха Италия с 3:0 гейма (26:24, 25:22, 25:22).Първият гейм започна много добре за българските волейболисти. Играчите на Силвано Пранди поведоха с 6:3, а първата техническа пауза дойде при резултат 8:5. Последва много добра игра от страна на италианците и тимът успя да поведе с 12:10. Добрата игра на Италия продължи и втората техническа пауза настъпи при 16:14. Постепенно българите се върнаха в първата част и след добри отигравания на Йосифов се стигна до 18:18. Лидерът на италианците Лашко показа изключителна класа в атака и „Скуадра адзура” отново поведе с 2 точки – 22:20. Стигна се до 23:23 след отлични отигравания на Йосифов и Цветанов на два пъти. Капитанът Николов изпълни страхотен сервис и България поведе с една точка. Италианците изравниха, но последваха нови две точки и гейм за България – 26:24.Втората част започна точка за точка, като първата техническа пауза дойде при резултат 8:7 в полза на България. Нещата в залата в Истанбул не се промениха и се стигна до 11:11. След това обаче италианците спечелиха няколко много важни точки и поведоха с 4 точки – 16:12. Българският тим успя да намали резултата до 16:18, а в последствие се стигна и до 20:20. Много добре за българския отбор се включи резервата Валентин Братоев. Казийски продължи с невероятното си представяне и се стигна до 23:22. Частта завърши 25:22 за България след страхотния обрат в гейма и играчите на Пранди поведоха с 2:0.Силното представяне на българите от края на втория гейм продължи и през третия. Казийски, Цветанов и компания играха много силно и България поведе с 6:3, а първата пауза дойде при 8:6. Йосифов, който направи изключителен мач при победата със Сърбия, продължи да се представя отлично и благодарение на него, както и неговите съотборници се стигна до 13:9. Италианците подобриха значително представянето си и намалиха резултата – 16:17. Казийски обаче бе неотразим и се стигна до 21:18. В крайна сметка българите затвориха мача след 25:22 и 3:0 гейма.

Италия - България - 0:3 (24:26, 22:25, 22:25)
Италия: Валерио Вермилио 0 точки, Михал Ласко 17, Кристиан Савани 11, Емануеле Бирарели 5, Андреа Сала 2, Матей Чернич 3, Лорис Мания - либеро (Алберто Чизола 1, Матео Мартино 5, Мауро Гавото 2, Драган Травика)
България: Виктор Йосифов 10 точки, Матей Казийски 14, Андрей Жеков 2, Христо Цветанов 10, Владимир Николов 10, Тодор Алексиев 4, Теодор Салпаров - либеро (Валентин Братоев 3)
съдии: Бела Хобор, Франк Гартоф (Унгария)

05 септември 2009   13:15