Академика Микс триумфира на плажен футбол,Rakovski Beach Arena е мястото в София

0888444361; 02/9825848,954 90 83

Академика Микс триумфира на плажен футбол,Rakovski Beach Arena е мястото в София Завърши финалният кръг от Държавното първенство по плажен футбол в к.к. Албена. Финалният турнир спечели отборът ФК „Академика Микс” София, който преодоля варненските дебютанти от ФК „Варненските момчета” с 8:5. Третото място бе спечелено от русенския отбор ФК „Миринеск” след победа над ФК „Спортна асоциация – МВР” София с 8:5 голова разлика.

След три кръга проведени в Оbzor Beach Resort и Rakovski Beach Arena София, победители в шампионата по плажен футбол стана отборът на ФК „Академика Микс” София с 18 точки. Второто място е за ФК „Тича Хьорман” Варна с 16 точки, а третото място е за ФК „Миринекс” Русе с 11 точки.

Специални награди бяха връчени за:

* „Fair play team” - ФК „Варнески момчета” Варна
* „Най-атрактивен футболист” – Венелин Младенов ФК „Спортна асоциация –МВР”
* „Голмайстор” – Филип Филипов ФК „Академика микс” София
* „Най-добър вратар” – Костадин Иванов ФК „Тича Хьорман” Варна

Шампионатът по плажен футбол се организира от Комисията по плажен футбол към БФС, с партньорството минерална вода Девин и спортната екипировка Legea. Медийни партньори на шампионата са Sportal.bg и телевизия Ринг.бг, a официален промоутър е МPG Sports department.