ЦСКА победи Зенит в Шампионската лига

ЦСКА  победи Зенит в Шампионската лига Пред 3000 екзалтирани зрители в "Арена Самоков" българският ЦСКА победи руския Зенит Казан с 3:1 гейма (23:25; 25:19; 25:18; 25:23) в мач от група В на европейската Шампионска лига.
Руският отбор нямаше допуснато поражение до този момент като от изиграните пет срещи имаше пет победи. В Самоков гостите бяха дошли без част от титулярите си, но това не повлия на играта им.
В първия гейм играта беше равностойна като двата състава не успяваха да направят преднина. Все пак първото техническо прекъсване дойде при 8:7 за руския тим. След това нашите волейболисти взеха преднина и водеха до 23-ата точка, но няколко грешки позволиха на Зенит да спечели гейма с 25:23 в рамките на 26 минути.

Вторият гейм се разви добре за ЦСКА, въпреки че българските волейболисти отстъпваха при първото технически прекъсване с една точка - 7:8. Буквално след прекъсването нашите се разиграха и натрупаха преднина, стигайки до 13:8, а техническото прекъсване дойде при 16:9 за "червените". Въпреки активизирането на възпитаниците на Владимир Алекно, който обаче не пристигна в България, ЦСКА взе гейма с 25:19, а това стана за 27 минути игра.

В третия гейм отново българските волейболисти бяха на ниво и към края на гейма имахме преднина от четири точки - 19:15. До края на частта възпитаниците на Александър Попов не позволиха на противника да се стабилизира и спечелиха гейма с 25:18, а гейма продължи едва 23 минути.

В четвъртия гейм руснаците тръгнаха по-добре и поведоха, но с въодушевена игра първото техническо прекъсване дойде при 8:7 за ЦСКА с перфектно отиграване на Филип Майо. Стигна се до 13:13, а второто техническо прекъсване дойде при преднина от една точка за Зенит - 16:15. След прекъсването руснаците взеха преднина, но тя бързо беше стопена до 21:22, а веднага след това и до 22:23.

Изравнихме - 23:23. Ивайло Стефанов изпълни добър сервиз, а след това блокадата ни си свърши работата за 24:23 в наша полза. Дойде и последната точка в наша полза в този гейм, а с това спечелихме и третата си победа в турнира. Интерсен факт стана познаването на резултата от волейболната ни легенда Любо Ганев, който предвиди победа на "червените" с 3:1 гейма.

В другата среща от нашата група испанския Уникаха Алмерия постигна победа над френския Тур с 3:2 гейма (25:21; 25:12; 16:25; 22:25; 15:13) и позволи на българския отбор да продължи напред в надпреварата за трофея в Шампионската лига. Мачът продължи близо два часа като мина през доста обрати.