Григор Димитров носи победа на България над Монако

Григор Димитров носи победа на България над Монако Най-добрият ни тенисист Григор Димитров победи първата ракета на Монако Бенжамен Байере с 6:3, 6:3, 6:1 и България спечели двубоя от купа Дейвис, игран в зала София. Тимът ни поведе с 3:1 и си осигури класира за втория кръг на група 2 в световното отборно първенство по тенис за мъже. 18-годишният Григор записа девета поредна победа на сингъл за България в купа Дейвис, като до този момент няма нито една загуба. В следващия кръг българските тенисисти ще се изправят срещу Словения на 9-11 юли. В първия ден Тодор Енев загуби от Байере с 6:4, 7:6 (1), 5:7, 2:6, 1:6, а Григор Димитров се наложи над Тома Оже с 6:4, 7:5, 6:3. Последва успех на двойки, след като Григор Димитров и дебютантът Цветан Михов спечелиха със 7:5, 6:3, 6:4 срещу Бенжамен Байере и Гийом Куяр. В последния сингъл от двубоя снощи, който бе без значение за крайния победител, Цветан Михов игра с Тома Оже.

Григор Димитров се справи без особени проблеми с Бенжамен Байeре с 6:3, 6:3, 6:1 за 94 минути в двубоя между първите ракети на двете страни. Димитров, който е със 78 места по-назад в световната ранглиста от Байере, не даде почти никакви шансове на съперника си. Българинът не допусна пробив в цялата среща, а в същото време взе цели пет пъти подаването на състезателя от Монако. Григор стартира устремно и набързо поведе с 3:0, което се оказа достатъчно за спечелването на първия сет. Във втората част Димитров отново проби рано за 2:1, след което реализира нов пробив в деветия гейм, за да поведе с 2:0 сета. В третата част Балре нямаше отговор на силната игра на българина, който спечели последните пет гейма в мача и класира България във втория кръг. Първият ми мач в петък беше най-труден, защото още не бях свикнал съвсем с настилката в залата. За днешния двубоя бях много сигурен в себе си. Не му дадох почти никакви шансове. Радвам се, че затворих мача в три сета. Благодаря на всички, които дойдоха в залата, за да ни подкрепят, каза Димитров.