Отлични постижения за самбисти/ките ни в Санкт Петербург

При мъжете три медала за българските самбисти в Русия
Две бронзови отличия завоюваха Иван Илиев и Георги ГеоргиевС отличие от Санкт Петербург ще се върне Иван Илиев, който спечели бронзов медал в категория +100 кг. В малкия финал Илиев се справи с италианеца Малини.
Георги Георгиев също спечели бронзов медал. В срещата за 3-то място в категория до 74 кг. Георгиев победи представителя на Армения Ашод Канелиан.
Благой Иванов постигна историческа победа в Санкт Петърбург като победи “непобедимия” Фьодор Емеляненко и се класира за финала в категория над 100 кг на Световното първенството в Санкт Петербург.Емеляненко се счита за най-добрия състезател в бойното самбо и победата, постигната над него в Русия е огромен успех.
Самият руснак държи рекорд със своите над 30 победи и само 1 загуба в кариерата. Също така е двукратен световен шампион по MMA, шампион по джудо на Русия, 5 пъти световен шампион по бойно самбо.Във финалната среща днес Благой Иванов ще се изправи срещу представител на Германия.

Три световни титли за България при жените Мария Янчева,Снежина Василева и Мария Оряшкова ,а Елица Ръжева взе среброто в Санкт Петърбург
Елица Ръжева, която се състезава в категория до 56 килограма, спечели сребърен медал на световното първенство по самбо в Санкт Петербург (Русия).На финала Елица загуби от рускинята Наталия Аранюкова.

В полуфинала Снежина Василева победи сръбкинята Татяна Тривич.Василева спечели световна титла в категория до 52 кг при жените след като нафинала тя победи по точки Лусия Кампо от Венецуела.
В категория до 60 кг Мария Янчева стана световна шампионка от първенството в Санкт Петербург след като победи драматично по точки в последните секунди представителката на Венецуела Якулина Лопес.Янчева губеше през по-голямата част на двубоя с 1-0, но накрая на двубоя излъга противничката си и заслужено спечели.

Мария Оряшкова е третата ни световна шампионка от първенството в Санкт Петербург. В своята категория до 80кг тя победи по точки представителката на домакините Ана Соботина. Рускинята е родена именно в Санкт Петербург и бе бурно аплодирана през целия двубой от феновете. Това обаче не и помогна и Оряшкова заслужено спечели титлата. В крайното отборно класиране България зае втората позиция, като ни изпревариха само домакините от Русия. На това първенство българските състезатели по спортно самбо спечелиха общо 3 златни, 1 сребърен, 3 бронзови медала. Утре започват двубоите в бойното самбо.

16 ноември 2008   23:46