Волейболният ЦСКА загуби шансове за класиране в Кан, Тренто се класира на 1/8 финалите в Шампионската лига

Волейболният  ЦСКА загуби шансове за класиране в Кан, Тренто се класира на 1/8 финалите в Шампионската лига ЦСКА падна драматично с 2:3 гейма (25:20, 18:25, 25:22, 15:25, 14:16) при гостуването си на френския АС Кан (Кан). Така ЦСКА е с минимални шансове за попадане в следващата фаза, но вече като най-добър трети отбор. „Червените” все още имат шанс да продължат участието си в евротурнирите, но във втория по сила турнир – Купа ЦЕВ. ЦСКА вече има девет загуби от девет двубоя при гостуванията си в Шампионска лига във всичките си участия в тази надпреварата. В другия двубой от Група „А” Зенит (Казан) победи като гост германския Дженерали Хахинг (Унтерхахинг) с 3:2 гейма (20:25, 25:23, 25:22, 22:25, 15:8). Така „червените” загубиха шансове да продължат напред в надпреварата.
Воденият от Радостин Стойчев настоящ европейски и световен клубен шампион Тренто си осигури класиране за осминафиналите в Шампионската лига. Това стана след успех над полския Скра (Белхатув). Отборът на Матей Казийски, Цветан Соколов и Валентин Братоев победи у дома в среща от петия кръг в Група „D” с 3:1 гейма (25:23, 25:23, 21:25, 25:16). Българската звезда Казийски бе най-резултатен за тима си - 19 точки. Така италианския отбор си осигури място в следващата фаза.

Резултати, Програма и Класиране в група „A” на Шампионската лига по волейбол за мъже: