ЦСКА отстрани Зираат Банкасъ , среща поляци

ЦСКА отстрани Зираат Банкасъ , среща поляци Българският ЦСКА ще играе срещу полски отбор на полуфиналите на евротурнира за Купата на ЦЕВ за мъже, ако "червените" след като отстрани днес турския Зираат Банкасъ на Пламен Константинов. ЗАКСА (Кенджежин-Кожле) ще е следващият евросъперник на ЦСКА (София, България) - Зираат Банкасъ (Анкара, Турция). След 1:3 в Германия миналата седмица, ЗАКСА успя да спечели чиста победа в реванша у дома срещу германския гранд Фрийдрихсхафен (Фридрихсхафен) с 3:0 (25:22, 25:20, 25:16). Нов успех с 15:12 в изиграния след това златен гейм изпрати полския тим сред най-добрите четири в турнира. ЗАКСА ще бъде домакин във втория полуфинален мач и отново ще има домакинското предимство при евентуален златен гейм.Волейболният отбор на ЦСКА София въпреки,че загуби елиминира турския Зираатбанк с 3:0 (25:23, 25:23, 25:15),след като "червените" се класираха за полуфиналите, след като победиха в изиграния златен гейм възпитаниците на Пламен Константинов с 17:19 точки.Другата бе да загубят предстоящия трети гейм, а с което и мача. Тогава щяха да се възползват от регламента, според който трябва да бъде изигран така нареченият "златен гейм", който директно изпраща единия от двата отбора на полуфиналите.Златният гейм започна с всички титуляри на "армейците" на игрището. ЦСКА взе първата точка и запази минималната разлика до 4:5.Две поредни точки за турците обаче ги изведоха напред, а техническото прекъсване дойде при 8:7 след точката на Гундарс Целитанс.Зираатбанк увеличи разликата до две точки при 10:8 и тогава наставникът на софиянци поиска таймаут. Отлична единична блокада на Теодор Тодоров намали разликата до 12:11, а Ясер Портуондо направи резултата равен при 12:12.Първият мач-бол бе за Зираатбанк, но Филип Мейо възстанови равенството. Последва още един мач-бол при 15:14 и този път Ивайло Стефанов се намеси, връщайки отново равенството.ЦСКА излезе напред при 15:16 след блок на Стефанов, но отново последва изравняване. Филип Мейо изведе "армейците" до втора възможност за приключване на мача в тяхна полза, но Родригао върна интригата.Мейо атакува и преодоля блокадата на домакините и за трети път изведе "червените" до мач-бол. Тогава Ивайло Стефанов сложи точка на спора, след като заби от втора линия и направи резултата 17:19 в полза на ЦСКА в "златния гейм".
Зираатбанк: Симон Тишер, Гундарс Целитанс, Родриго Сантана, Текели Ресул, Петер Платеник, Джан Айвазоолу, Йозер Йозгер
Старши-треньор: Пламен Константинов
ЦСКА: Николай Иванов, Филип Мейо, Евгени Иванов, Теодор Тодоров, Ивайло Стефанов, Ясер Портуондо, Теодор Салпаров, Антон Василиев, Светозар Иванов
Старши-треньор: Александър Попов

<< върни се назад     10 февруари 2011   22:19