Александра Жекова с втора победа за Световната купа

Александра Жекова спечели втора поредна победа за Световната купа по сноуборд в швейцарския зимен център Ароза. Вчера софиянката записа първи успех в кариерата си за Световната купа. 23-годишната Жекова удържа атаката на преките си конкурентки, финишира първа във финала на дисциплината сноубордкрос и за девети път заслужи място на подиума.На второ място днес остана трикратната световна шампионка Линдзи Джакобелис (САЩ), а трета се нареди Нели Моен Локо от Франция.
   Жекова завърши сезона като водачка в световната ранглиста в дисциплината, макар че остана на второ място в крайното класиране за малката Световна купа в бордъркроса след Доминик Малте от Канада.Малте, която днес се нареди на осма позиция, завърши кампанията с 4800 точки, а Жекова събра 4040 точки. Трета остана Джакобелис с 3610 точки. В генералното класиране за Световната купа Жекова се изкачи на четвърто място с 4040 точки.Екатерина Тудегешева от Русия е недостижима на върха с 6000 точки преди последния старт за сезона в неделя в паралелния гигантски слалом. Малте е втора с 4800 точки, а Френци Мегерт-Коли (Швейцария) е трета с 4050 точки.  Любимият на Сани - австралиецът Алекс Пулин, пък спечели бордъркроса при мъжете и щастието за двамата бе пълно. Двата старта в Швейцария заместиха отменения поради лошо време в Йонгпьонг, Република Корея.