Нова двойка спечели първия турнир Beach Volley Mania

Нова двойка стана шампион в първия турнир от веригата Beach Volley Mania 2011 на игрищата в НСА в София. Опитният за надпреварата Калин Групчев триумфира заедно с Дилян Николов. На финала двамата спечелиха с 2:1 (16:21, 21:15, 15:10) срещу Стефан Григоров и Георги Ботев.

Двубоят беше оспорван, като Григоров и Ботев взеха първия гейм. Въпреки липсата на достатъчно официални мачове заедно Групчев и Николов показаха отлична игра и изравниха, след което спечелиха и тайбрека.

За победителите това е първо участие в Beach Volley Mania. Досега Групчев имаше сериозни успехи с предишния си партньор Георги Рандев. Новият отбор показа добър, но и красив волейбол и заслужено стигна първото място, като спечели и четирите си мача. Групчев и Николов дадоха знак, че ще се борят за върха в крайното класиране за сезона.

В спора за третото място Любомир Иванов и Валентин Богданов се наложиха убедително с 2:0 (21:15, 21:9) над Венцеслав Вътов и Иван Душков.

Волейболистите, стигнали до призовите места, получиха медали, както и награди от спонсора „Fisherman's Friend”.

Следващият турнир от Beach Volley Mania ще се проведе от 17 до 19 юни в Козлодуй, като организаторите вече приемат заявки за участие.

97 - Георги Ботев атакува през блокадата на Дилян Николов
114 -  Новата двойка Калин Групчев и Дилян Николов (в средата) спечелиха първия турнир от Beach Volley Mania
115 - Дилян Николов атакува
117 -  Стефан Григоров атакува през блокадата на Дилян Николов
144 - Шампионите в първият турнир Калин Групчев и Дилян Николов заедно с подгласниците Стефан Григоров, Георги Ботев и Любомир Иванов, Валентин Богданов

23 май 2011   23:22