България загуби с 0:3 от Русия

Волейболистите на Русия победиха България с 3:0 гейма в първата среща от 3-ия кръг на Група „В” в Световната лига, която се игра в Двореца на спорта "Енергетик" в Сургут. В отделните части двубоя завърши 25:15, 25:20 и 25:18. Възпитаниците на Владимир Алекно спечелиха с лекота мача, като превъзхождаха „лъвовете” във всички елементи на играта. Така руснаците извоюваха 5-та си победа от 5 мача до сега в Световната лига и остават на върха в нашата група с 15 точки, а българите са втори с 9 точки. Момчетата на Радослав Стойчев ще се борят за втората позиция в класирането с тима на Германия. Вторият мач Русия – България е утре отново от 15:00 часа българско време в руския град Сургут.

В първите минути играта вървеше точка за точка - 1:1 и 2:2, но след това руснаците демонстрираха много добра блокада успяха да поведат с 4:2. Първото техническо прекъсване дойде при 8:5 в полза на домакините. Руснаците поведоха с 10:6, след което направиха още три поредни точки пасивът ни нарасна на цели шест - 13:7.  Второто техническо прекъсване бе при 16:8 за Сборная. Руските волейболисти доведоха нещата до 24:15, с което дойде и първия гейм-бол. Домакините успяха още от първия си опит и атвориха гейма с 25:15 . Втората част бе по-силна за българите, но това не бе достатъчно за успех. Руснаците поведоха с 4:1 и дръпнаха още в началото на втория гейм. Алексиев направи добра единична блокада за 4:5, а руснаците сбъркаха една блокада за равенството 6:6. Русия се оттегли на техническото прекъсване с аванс от една точка 8:7. Възпитаниците на Радослав Стойчев се добраха до реми 11:11 след  добра блокада, Теодор Тодоров с отлична единична блокада направи 12:11 за нашите национали. Русия изравни за 12:12, но българите изпуснаха на няколко пъти да вземат тази точка. След ас на Владимир Николов българите водеха на втората техническа пауза с 16:15. Руснаците обаче не се стъписаха и с мощни сервиси на Александър Волков набързо обърнаха резултата в своя полза за 20:16. После геймът вървеше точка за точка и домакините затвориха частта при 25:20. Третият гейм даде надежди за обрат в началото. Алексиев с добра атака направи 3:2 за България. Тройна блокада за българите за 4:3, Алексиев донесе предимство от 2 точки за нашите - 5:3. След дълго разиграване Казийски и направи 6:3. България запази преднината си до първата техническа пауза – 8:5. Домакините намалиха на 8:9. При контраатака руснаците дойде и равенството 9:9. Силен удар по диагонала на Владо Николов бе спрян от блокадата на Русия, а след него и Казийски  не можа да се справи с тройната блокада срещу себе си. Така домакините реализираха 5 поредни точки, поведоха с 11:9. Втората техническа пауза дойде при убедителното 16:11 за момчетата на Владимир Алекно. Авансът на Русия набъбна до 19:13 и задачата на „трикольорите” да се върнат в мача стана непосилна. Русия не допусна изненади до края на гейма и го приключи с 25:18 с което спечели двубоя с 3:0.

Състави:  Русия: Александър Бутко, Максим Михайлов, Тарас Хтей, Алексей Спиридонов, Александър Волков, Николай Апаликов - Александър Соколов-либеро Треньор: Владимир Алекно

България: Андрей Жеков, Владимир Николов, Матей Казийски, Тодор Алексиев, Теодор Тодоров, Христо Цветанов - Владислав Иванов-либеро Треньор: Радостин Стойчев

Снимка: Sportal.bg

<< върни се назад Автор: Йордан Йорданов
    10 юни 2011   17:28

17 септември 2011 17:47   |   qjrhisfv   |     |
  15 септември 2011 16:15   |   pakuktgzuy   |     |
  14 септември 2011 20:17   |   Wiseman   |     |