Световен шампион печели на плажна борба във Варна

Първият световен шампион на плажна борба от 1999-а Николай Станчев стана първи в кат. "лека" на турнира по плажна борба за наградите на гранд-хотел "Варна". На финала старозагорецът победи Свилен Костадинов с 2:0 части. При тежките над 85 кг победител е шампионът на България в зала Драгомир Стойчев, който на финала сломи Юксел Юсеин. Стойчев спечели и титлата "абсолютен шампион" след успех над Станчев. При жените победителки са Наталия Агопян в кат. "лека" и Анна Методиева при тежките над 60 кг. А супершампионка стана Методиева.
В демонстративна среща между най-добрите при мъжете и жените очаквано първи стана Драгомир Стойчев. Шоу изнесе и двукратният олимпийски шампион Армен Назарян, като само двама от зрителите се престрашиха да излязат срещу именития ни борец и за секунди бяха повалени. Призьорите бяха наградени от олимпийските шампиони Валентин Йорданов, Петър Киров, както и от Назарян. Победителите получиха и специалната награда - уикенд за двама в гранд-хотел "Варна".

снимка: .bul-wrestling.org

<< върни се назад Автор: Йордан Йорданов
    17 юли 2011   18:21