Пепа Мавродиева с историческо класиране в осмата гонка в Бургас

Йоан Колев сред най-добрите при младежите

26-годишната състезателка по сърф Пепа Мавродиева записа най-доброто българско класиране на европейски първенства по ветроходство. Родената в град Поморие Мавродиева финишира на четвърта позиция в осмата гонка от програмата на шампионата по уиндсърф – клас RS:X на Стария континент, който се провежда в Бургас и е събрал елита на този спорт от цял свят. Преди да запише върховото си постижение Пепа Мавродиева завърши на 12-о място. След още шест оспорвани гонки Мавродиева се закрепи на 27-а позиция в общото класиране. Другата наша представителка Ирина Константинова е 24-а от 49 участнички.

При мъжете, най-добре представящият се от петимата български сърфисти на Европейското първенство, 19-годишният Йоан Колев заема десето място в класиране при младежите. Колев е 32-ти от общо 88-те участника след 14 гонки от програмата.

Лидер при мъжете е полякът Пьотр Мишка. След него се нареждат Байрон Кокалис от Гърция и Шахар Зубари от Израел. При дамите на първо място е полякинята София Клепачка. Втора и трета са съответно Лий-Ел Корзитц от Израел и Паулин Перин от Франция.

<< върни се назад     19 септември 2011   16:26