Митева на финал на световното по художествена гимнастика

Най-добрата българска гимнастичка Силвия Митева се класира за финалите на бухалки и лента на 31-то световно първенство по художествена гимнастика във френския град Монпелие. Преди последната група от квалификациите българката е с четвърта оценка на лента - 28,250 точки. Тя изигра силно съчетанието си и отново впечатли публика и съдии. Преди нея са само трите рускини - Евгения Канаева, Дария Кондакова и Дария Дмитриева.
Вчера Митева си осигури място на финала на бухалки и лента, които са днес след 21:00 часа българско време. Както е известно Митева остана четвърта в първите два финала - на обръч и топка.
На лента дебютантката в българския отбор Анастасия Киссе получи 40-та оценка от 24.050 точки, Цветелина Стоянова е с 61-ва оценка от 23.075 точки от общо 108 състезателки и преди последната група в квалификациите.
След 19:30 часа днес ще стане ясно крайното отборно класиране, както и всички финалистки на бухалки и ленти. Утре е индивидуалният многобой при жените, където първите 15 в класирането получават квоти за Лондон'2012. В многобоя се започва от нула като оценките от квалификациите не важат.

<< върни се назад Автор: Вирджиния Моллова
    23 септември 2011   12:40