Лудогорец и Динамо Загреб завършиха наравно 1:1

Лудогорец и Динамо Загреб завършиха наравно 1:1 в първата среща от втория квалификационен кръг на турнира Шампионска лига. Срещата се изигра на "Лудогорец Арена" в Разград пред развълнуваните фенове на абсолютния шампион на България.Момчетата на Ивайло Петев изиграха много стойностен мач, в който почти през цялото време контролираха играта.Така може да се каже, че дебютът в евротурнирите на Лудогорец няма да се запомни по най-добрия начин, а тъкмо с пропуснатия шанс.Първата хубава ситуация беше още в седмата минута. Иван Стоянов стреля от малък ъгъл, но топката излезе в аут.Четири минути по-късно разградчани изпуснаха да се разпишат от чисто голово положение. Марселиньо получи топката близко до точката за изпълнение на дузпа. Овладя майсторски и отправи точен удар, но вратарят на гостите Келава успя да спаси. След като отрази топката, тя попадна в краката на Иван Стоянов, който стреля също, но неговият удар бе избит в корнер.В 31-та минута дойде и първата сериозна възможност за гостите. Самир изведе Томечак, който сбърка при изстрела си и изпрати коженото кълбо високо над напречната греда на Голубович.Пет минути след това Стоянов за пореден път опита късмета си, но и този път Келава спаси отбора си.Първото полувреме приключи без отбелязани голове, а надмощието на момчетата на Ивайло Петев личеше във всеки аспект.През втората част гостите създадоха повече голови ситуации.В 50-та минута топката бе центрирана опасно във вратарското поле на българския отбор. Там обаче Барт бе най-съобразителен и успя да изчисти с глава, преди Тонел да овладее.Резултатът най-накрая беше открит в 67-та минута на срещата. Иван Стоянов центрира отлично към Марселиньо, който с глава наказа стража на гостите Келава, с което даде преднина на Лудогорец.Динамо определено увеличи темпото и стана по-настъпателен, като дори в 77-та минута бе на косъм от изравняването на резултата.Бечирай центрира, при което топката се удари в тялото на бранител на отбора от Разград. При рикошета тя придоби особено движение, при което се наложи Кайсара да я изчисти от голлинията.Последваха още няколко опасни положения пред Голубович и тогава Петев реши да направи две смени, с което успокои малко нервите на своите футболисти.Във втората минута на добавеното време разградчани бяха близко до удвояване на разликата, но тогава Михаил Александров не успя да засече топката и да я прати в опразнената врата.Само минута по-късно пък Динамо стигна до изравнителното попадение. Топката бе центрирана отдясно в наказателното поле, където Самир я върна към вратарското поле по превъзходен начин. Там Анте Рукавина успя да я засече с глава и опъна мрежата на Голубович пред смаяните погледи на футболистите в зелено. Така приключи и мача, в който гостите от Динамо взеха ценен аванс за следващата среща, а именно гол на чужд терен.