ЦСКА стартира с равенство срещу пловдивския Локо

Любимец хвърли бомбата, срази шампиона

• ЦСКА категорично надигра пловдивския Локомотив в първия си мач от новия шампионат, но все пак записа само равенство пред 10 000 верни свои запалянковци на стадион "Българска армия".Червените можеха да поведат още в 5-та минута, когато Антон Карачанаков стреля от фаул, при който топката рикошира в стената и попадна в Рангел Абушев, но той от чиста позиция не успя да стреля, тъй като бе изпреварен от защитник на гостуващия отбор. Малко по-късно пак Антон Карачанаков отправи хубав далечен удар, но топката мина на сантиметри над напречната греда на пловдивския тим. През първото полувреме ЦСКА бе най-близо до гола в 26-та минута, когато отново Антон Карачанаков стреля от около 22 метра, но топката срещна напречната греда на вратата на Йордан Господинов.
    Надмощието на домакините продължи и през второто полувреме. В 48-та минута Емил Гъргоров пусна извеждащ пас към Марсиньо, който не бе в засада, която обаче бе маркирана от страничния съдия.

Новакът във футболната ни група Любимец хвърли бомбата в първия кръг от новия сезон във футболния ни елит, след като срази шампиона Лудогорец на своя стадион с 1:0.Играчите на Веселин Великов направиха много силен мач и заслужено спечелиха първите си 3 точки в "А" в своята клубна история. Отборът на Ивайло Петев не бе на високо ниво, а "орлите" сякаш мислеха повече за реванша със Слован Братислава от Шампионската лига, отколкото за това да започнат новата кампания с успех. Единственото попадение в мача пък падна още в 10-ата минута и бе дело на Самир Аясс. След центрирането от корнер, топката бе продължена към абсолютно непокрития Аясс, който от няколко метра се завъртя и шутира покрай Влади Стоянов за 1:0. Задачата на Любимец бе улеснена още повече в 72-ата минута, когато Козмин Моци бе изгонен с директен червен картон за нарушение срещу Чакъров на границата на наказателното поле. В крайна сметка, Любимец поднесе първата изненада на старта на новия сезон и постави под сериозно напрежение наставника на "орлите" Ивайло Петев, който може и да се раздели с поста си, ако не върне още през седмицата тима си към победния ход. /БГНЕС

21 юли 2013   00:07