ЦСКА победи и Калиакра

Без да се напъват армейците спечелиха с 2:1

ЦСКА победи и Калиакра Шампионите от ЦСКА взеха 2-ра поредна победа с 2:1 в рамките на 2 дни. Този път "червените" надиграха второзивизионния Калиакра на стадиона в Каварна.
Всичко по-интересно в мача се случи през второто полувреме, когато футболистите на ЦСКА установиха териториален превес - 10 минути след подновяването на играта исландският нападател Гунлаугсон изведе Ели Маркес, който вкара първото попадение, а 20 минути по-късно самият исландец вкара във вратата на Калиакра и увеличи преднината на "армейците". Домакините все пак стингаха до почетно попадение 10 минути преди края на мача, когато Иван Караджов се разписа във вратата на съименника си от ЦСКА, който се появи на мястото на Даниел Беконо.
Домакините пропуснаха и 2 изгодни положения през първата част - Иван Петков уцели Беконо от няколко метра, а по-късно вратарят на ЦСКА спаси акробатично удар от фаул на Кичуков.
Утре ЦСКА ще играе срещу състава на Спартак Варна във втория си мач от турнира "Албена Къп".

<< върни се назад Автор: Светослав Костов
    06 февруари 2009   19:10