Сливен се наложи с 2:0 над Oдра (Воджислав)

Сливен се наложи с 2:0 над Oдра (Воджислав) Сливен се наложи с 2:0 над полския първодивизионен Одра (Воджислав) с 2:1 в контролна среща, която се игра в Анталия. Двата тима направиха приличен мач с поделено надмощие, въпреки лошото време.В средата на първата част новото попълнение Илия Илиев преодоля противник пред дъгата и с параболичен удар удари горната греда. До края на частта и за двата тима нямаше кой знае какви възможности, а леко пострада капитанът Коста Янев, чиято устна беше разбита при борба за топката.Още в първата атака през втората част поляците откриха резултата чрез Гжегож Малковски. Той изпълни свободен удар от далеч, друг играч на поляците посегна към топката и подлъга Здравко Чавдаров на вратата. Той не реагира, а топката се спря в мрежата му.Тимът на вицепрезидента на БФС Йордан Лечков реагира веднага и в ответната атака младежкият национал Виктор Петаков пропусна. Той все пак изравни в 56-ата минута, но заслугата за гола беше основно на Илия Илиев. Негов удар от далеч се спря в тялото на играч на Одра, оттам Петаков взе топката и прониза полския вратар Стаховияк.Левият бранител Ивелин Янев-Мечката проби по фланга и центрира, а в мелето Владислав Ямуков беше най-съобразителен и донесе успеха на сливналии. В последните минути съдията отстрани заради блъскане Мирослав Миндев и футболист на Одра.
Състав на Сливен: Здравко Чавдаров, Владислав Ямуков, Тодоров, Владимир Зафиров, Ивелин Янев, Коста Янев, Борислав Караматев, Марин Ценов, Илия Илиев, Исмаил Иса, Мирослав Миндев (Виктор Петаков, Димо Бакалов, Стефан Киков).

15 февруари 2009   13:19