Рефер лиши ЦСКА от победа срещу Ираклис

Фенове се бият с полицаи в Гърция

Рефер лиши ЦСКА от победа срещу гръцкия Ираклис в контрола между двата тима в Солун и срещата завърши 1:1. Попадението за армейците вкара Дормушали Саидходжа в 18-та минута,след като домакините бяха открили чрез Коне от измислена дузпа в 6-та минута. Тогава, след центриране в наказателното поле на червените, реферът видя игра с ръка на Йордан Минев, който бе на поне половин метър от топката и изобщо не я докосна.Срещата бе прекъсната за 10 минути в средата на първата част заради меле между български запалянковци и гръцката полиция, която отказа да пусне ултрасите на трибуните. Това се случи в 33-ата минута на двубоя, когато привържениците на ЦСКА заформиха масово меле с охраняващите полицаи.До сблъсъците се е стигнало заради нежеланието на охраната да пусне агитката на ЦСКА да наблюдава своите любимци наживо, тъй като проверката била закрита за фенове. 30-те червени запалянковци обаче успели да нахлуят през едно от помощните игрища.
ИРАКЛИС - ЦСКА 1:1
1:1 Коне 6 д.,0:1 Саидходжа 18
ИРАКЛИС: Падис, Катцабис, Сабас, Кидон, Гонзалес, Денис, Камболадис, Костас, Коне Панос, Чистос, Кихоиос (Мелакас, Зафас, Йонис, Цобаноглу, Вейос, Дракис)
ЦСКА: Петров, Минев, Котев, Иванов, Машадо, Тодоров, Янчев, Маркиньос, Морозс, Давид Силва, Саидходжа (Караджов, Виданов, Георгиев, Ковачев, Узунов, Ели Маркес, Тонев, Руи Мигел, Чипев, Тошев, Гунлаугсон)

18 февруари 2009   17:20