Ерик Кабу донесе успеха на Ботев с 1:0 срещу Марица

Христолов спира Саидходжа и Минев за ЦСКА

Ерик Кабу донесе успеха на Ботев  с 1:0 срещу Марица Поради факта, че все още не е получил поредния транш от ЦСКА за продажбата на Дормушали Саидходжа и Йордан Минев, президентът на пловдивския Ботев Димитър Христолов е категоричен, че ще попречи на двамата футболисти да бъдат картотекирани в БФС.Христолов разчита на парите от трансферите на двамата футболисти, за да покрие текущите дългове на подопечния си клуб, както и да плати на Родопа Смолян за Мирослав Тодоров. Както стана известно, касата на канарчетата към момента е празна и клуба се издържа единствено от пари по трансфери.

Ботев (Пловдив) победи с 1:0 втородивизионния градски съперник Марица в контролна среща играна на стадиона в село Боянци край Асеновград. Единственият гол в мача отбеляза Ерик Кабу в 39-ата минута след ценнтриране на Омониго Темиле. Двубоят протече равностойно, като и двата съперника имаха възможности да отбележат още голеве.
През първото полувреме шансове пропиляха за "жълто-черните" направиха Семерджиев в 12-ата и Орловски в 21-ата минути. Маричани също имаха възможности да отбележат голове, но пропуснаха Абушев в 34-ата и Маламов в 36-ата минути.
След почивката втородивизионният отбор отбеляза две попадения, които бяха отменени от съдията Ангел бекяров заради засади. От Ботев пък можеха да вкарат Тимонов и Семерджиев, но направиха пропуски.
Ботев: Павел Станев, Илиян Гаров, Апостол Попов, Здравко Станков, Добри Орловски, Омониго Темиле, Красимир Кръстев, Даниел Божков, Николай Манчев, Ерик Кабу, Георги Семерджиев(Славчо Тошев, Димитър Петков, Чудомир Григоров, Георги Аврамов, Тодор Тимонов, Васил Кочев, Цветан Тонев).
Марица: Теодор Скорчев, Камен Апостолов, Иван Димов, Димитър Байрев, Васил Стефанов, Владимир Байрев, Стефан Маламов, Йордан Николов, Стефан Учиков, Рангел Абушев, Петър Иванов(Димитър Грабчев, Пламен Крачунов, Цветан Йотов, Веселин Филипов, Борислав Никифоров, Емил Стоев, Тодор Тодоров, Илиян Енчев).

25 февруари 2009   23:50