Миньор разгроми Ботев Криводол с 4:1

Силите на новаците в Б група стигнаха дотук

Миньор разгроми Ботев Криводол с 4:1 Отборът на Миньор Перник се класира за 1/2 финалите в турнира за купата на България, след изразителен успех като гост над втородивизионния Ботев Криводол с 4:1. Двубоят се игра на стадион "Чавдар" в Бяла Слатина.
Футболистите на Миньор стигнаха до гол още в 17-та минута, когато Костадин Хазуров реализира след центриране на Ашимов. След гола играчите от Перник заложиха на контраатаки и стигнаха до нов гол малко преди края на първата част - Янкович центрира, а Хазуров вкара втория си гол в мача след ефектна задна ножица.
Домакините опитаха да се върнат в мача още в началото на второто полувреме, когато Васил Киров стреля опасно от фаул, но ударите му минаха покрай вратата.
Миньорци довършиха съперника след 3-ти гол, който отново бе реализиран след перфектна контраатака - Янкович бе изведен очи в очи с вратаря на Ботев Данов и го прехвърли в 63-та минута.
10 минути преди края на срещата и Станислав Руменов от Миньор записа името си сред голмайсторите - той получи пас от Янкович и вкара за 4:0.
Символичните домакини стигнаха до почетен гол 3 минути преди края, а негов автор стана Владинов.