Пирин изхвърли ЦСКА след дузпи

Орлетата поднесоха изненадата в купата

Пирин изхвърли ЦСКА след дузпи Отборът на Пирин сътвори най-голямата изненада в 1/4 финалите в турнира за купата на България по футбол, след като елиминира шампионът ЦСКА насред София след дузпи. Редовното време завърши 1:1, а при дузпите Пирин вкара 5, а ЦСКА 3.
И двата отбора не сътвориха нищо интересно през първото полувреме, като домакините от ЦСКА владееха повече топката, но не стигнаха до по-сериозно положение пред вратата на Пирин.
Все пак териториалния превес на червените донесе резултат в 58-та минута, когато Маркиньос засече центририране на новото попълнение Йордан Минев. Само 12 минути по-късно обаче Пирин изравни - Делев стреля от разстояние и не остави шанс на вратаря на ЦСКА Ивайло Петров.
До края на мача ЦСКА продължи да владее повече топката, но централният нападател на червените Дормушали Саидходжа не успя да вкара. В продълженията гостите останаха и с човек по-малко заради втори жълт картон на Драги Коцев в 110-та минута.
При дузпите фаталният пропуск направи Маркиньос, който не успя да преодолее Иваников. За Пирин вкараха Наков, Хазуров, Пеев, Паланков и Галчев, а за ЦСКА не сгрешиха Тодоров, Саидходжа и Тошев.