С голове от немаркиран фаул и засада Локо (Сф) разби Миньор с 5:1

Двата тима почетоха паметта на спортните журналисти Любомир Тасков и Румен Янков. Камбуров се завърна с два гола, Димо Атанасов, Пасков и Митев вкараха за "железничарите", Господинов за гостите .Локо (Сф) започна отлично пролетния дял на шампионата, като победи Миньор (Пк) с 5:1. “Железничарите” отбелязаха четири гола с глава. Мартин Камбуров вкара първите си два гола с екипа на столичния тим.Второто полувреме обаче бе изцяло под контрола на "червено-черните". След нов период на безплоден натиск, в 62-та минута бившият голмайстор на "А" група Мартин Камбуров даде отново преднина на Локо София. Той надскочи вратаря на Миньор Ивайло Иванов и с глава заби топката в мрежата му. При падането стражът на "жълто-черните" получи комицио и бе заменен от Георги Шейтанов.

ЛОКО (СФ) – МИНЬОР (Пк) 5:1
1:0 Атанасов (20), 1:1 Господинов (45), 2:1 Камбуров (62), 3:1 Пасков (74), 4:1 Камбуров (89), 5:1 Митев (90)
Локо: Галев, Лопеш (46 - Д. Митев), Савич, Дзаферович, Добрев, Шпишич (46 - Златински), Пасков, Дяков, Атанасов, Камбуров, Балдовалиев (81 - Горанов)
Миньор: Иванов (65 - Шейтанов), Ашимов, Лерант, Ст. Господинов, Трифонов, Мутафов, Янкович, Дюлгеров (46 - Руменов), П. Петров, Хр. Господинов, Хазуров
Стадион: "Локомотив", 1000 зрители
Съдия: Антон Генов
Жълти картони: Лопеш, Дзаферович, Добрев (Л), Дюлгеров (М)
снимки: Георги Димитров/sportni.bg

08 март 2009   15:18