Левски излъга Черноморец

Бургазлии играха добре на Герена

Левски излъга Черноморец Лидерът в класирането в "А" група Левски запази аванса си от една точка на върха на класирането след трудна победа с 3:1 над Черноморец на стадион "Георги Аспарухов"
И двата отбора заложиха на атакуващия футбол - първо Тасевски пропусна за Левски, а Черноморец отговори с пропуск на Дуду. След това Мишел Платини от Черноморец бе близо до гола, но ударът му срещна гредата зад Петков.
Левски все пак стигна щастливо до първото си попадение минута преди края на първото полувреме - Лусио Вагнер центрира отляво, а Дарко Тасевски с глава насочи топката в долния ляв ъгъл на Владислав Стоянов.
Черноморец стигна до равенството почти веднага след подновяването на играта - влезлият като резерва Стоимирович центрира към Георги Божилов, който отблизо засече топката в мрежата за 1:1.
Левски излезе напред в резултата след попадение на големия длъжник в "синия" отбор Христо Йовов, който оползотвори центриране на най-добрия в мача Жоазиньо.
Домакините си осигуриха на 100 % успеха с гол 4 минути преди края на мача - Жоазиньо нахлу по лявото крило и центрира по тревата към Зе Соарес, който от 5 метра засече в празната врата за крайното 3:1.