ЦСКА би Спартак (Варна),а Славия надви Сливен с нередовен гол

ЦСКА би Спартак (Варна),а Славия надви Сливен с нередовен гол "Червените" победиха с 2:0 при гостуването си на Спартак във Варна.Първият гол за ЦСКА бе дело на Руи Мигел в 21-та минута. Португалецът бе изведен зад защитата на "соколите" и с прецизен удар матира Цветомир Цанков.Възпитаниците на Любослав Пенев удариха и две греди.
Спартак (Варна) - ЦСКА - 0:2
Голмайстори: 0:1 Руи Мигел 21, 0:2 Иван Иванов 63
Стадион: "Спартак"-Зрители: 5000
Съдия: Георги Игнатов
Жълти картони: Петров и Моралес (Спартак), Мигел (ЦСКА)
Спартак: Цанков, Георгиев, Моралес, Миранда, Иванов, Сакалиев,
Петров, Илиев, Стойков, Малинди (67 Найденов), Иванович (75 Костадинов)
ЦСКА: Петров, Тодоров, Котев, Иванов, Машадо, Янчев, Маркиньос
(84 Маркес), Удоджи, Да Силва, Мигел (90 Бранеков), Тонев (64 Чипев)

Славия победи с 3:1 Сливен в първия мач от 19-ия кръг на "А" група. двубоят започна с 45 минути закъснение, тъй като стадионът в Овча Купел трябваше да бъде почистен от падналия през нощта сняг. В работата се включиха служители на "белия" клуб и фенове и в крайна сметка теренът бе приведен в приемлив вид.
Домакините започнаха ударно и откриха още в 7-та минута. Дубала бе изведен сам срещу вратаря Чавдаров и с премерен удар даде преднина на своите. Първият шанс за гостите пък бе в 18-та минута, когато двойно подаване между Иван Стоянов и Мирослав Миндев завърши с точен, но безрезултатен шут на последния.
В 24-та минута "белите" направиха 2:0 с нередовен гол. След центриране от статично положение Дениран Ортега побутна топката с ръка пред себе си и от метър пред голлинята я прати в мрежата. Протестите на играчите на Сливен не бяха уважени нито от главния съдия Ивайло Стоянов, нито от асистента Николай Ангелов.
Славия - Сливен 3:1 (3:1)
Голмайстори: 1:0 Дубала 7; 2:0 Ортега 24; 2:1 Иван Стоянов 35 (дузпа), 3:1 Ортега 42
Стадион: "Славия"-Зрители: 120
Главен съдия: Ивайло Стоянов
Жълт картони: Борислав Караматев (Сливен)
Славия: Господинов, Дяков, Петков, Морац, Петров, Карлос, Попара, Ристич, Керчев (62 Иванов), Дениран Ортега (70 Николов), Дубала (90 Димитров)Сливен: Чавдаров, К.Стоянов, Киков, Величков, Янев, Стоянов, Илиев, Караматев/46 Въндев/, Миндев, Ив.Стоянов, Петаков (Марков 75)
Сливен: Чавдаров, К.Стоянов, Киков, Величков, Янев, Стоянов, Илиев, Караматев/46 Въндев/, Миндев, Ив.Стоянов, Петаков (Марков 75)
снимка: БГНЕС

21 март 2009   20:34