Локо Пловдив се предаде на Левски от съблекалнята,Литекс победи Вихрен в 88-та минута

Локо Пловдив се предаде на Левски от съблекалнята,Литекс победи Вихрен в 88-та минута С попадението на Христо Йовов в 20-та секунда Левски победи Локомотив Пловдив и оглави класирането в "А" група.
С гол в 88-та минута Литекс победи с 1:0 Вихрен Сандански в мач, игран на стадион "Българска армия".Безплодния натиск на Литекс не даваше резултат, а в 83-ата минута Зоран Златковски изскочи сам от ляво в атаката на Вихрен. Вместо да търси комбинация, той опита да вкара топката с боц, но я прати в аут.В 88-та минута Ивелин Попов свали с гръб към вратата топката през двама защитници, а Нифлор я промуши под плонжа на Лучини. Така с едно единствено стопроцентово положение Литекс взе трите точки и се закотви на четвъртото място в "А" група.

Левски - Локомотив Пловдив -1:0 Христо Йовов 1
стадион: "Георги Аспарухов"-зрители: 3000
Левски: Митрев, Миланов, Рабех, Генев, Минев, Гаджев, Да Коща (65-Цачев), Зе Соарес, Жоазиньо (30-Сърмов), Йовов (86-Мирослав Иванов), Христов
Локомотив: Акалски, Мечечиев, Сингбо, Николов, Кюмюрджиев, Милутинович (78-Чернев), Евертон, Даксон, Димитър Илиев, Писаров (85-Марчев), Заков (67-Дани Кики)
главен съдия: Цветан Георгиев ; жълти картони: Даксон Да Силва, Фелисиен Сингбо (Локо Пд)

Вихрен - Литекс 0:1 Вилфред Нифлор 88
Вихрен: Флориан Лучини,Кирил Джоров,Борислав Павлов,Бруно Паес, Валери Георгиев, Христос Маладенис, Младен Стоев, Уго Сантош (67- Светослав Петров), Зоран Златковски, Маноел (70- Екундайо Джайеоба), Шукардиня
Литекс: Тодор Тодоров, Станислав Манолев, Александър Барт, Пламен Николов, Петър Занев, Уелингтом да Силва-Том (84- Момчил Цветанов), Шандор Дюри (46- Вилфред Нифлор), Радостин Кишишев, Дока Мадурейра (67- Крум Бибишков), Алесандро Сандриньо, Ивелин Попов
стадион: "Българска армия"-зрители: 100
главен съдия: Мартин Богдев (Бургас)
жълти картони: Станислав Манолев, Петър Занев (Литекс), Христос Маладенис (Вихрен)

22 март 2009   22:21