България с хикс в Дъблин, Кипър и Италия с победи

След кошмарно начало на световната квалификация на стадион "Коурк Парк" в Дъблин България измъкна равен на Ейре в двубой от група 8. Домакините стигнаха до попадение още в първата минута на двубоя, когато защитникът Ричард Дън с глава прониза мрежата на Димитър Иванков след центриране на Стивън Хънт от пряк свободен удар. Стоилов бе принуден да направи и ранна смяна в своя състав, след като Живко Ангелов напусна принудително терена заради контузия и неговото място зае ветерана Радостин Кишишев.В 73-ата минута Стилиян Петров получи хубав пас зад гърба на отбраната, той пък центрира остро и топката се отби в крака на Кевин Килбейн.
Италия продължава успешното си представяне в световните квалификации в група 8. "Адзурите" записаха четвъртия си успех в кампанията, побеждавайки с 2:0 Черна гора в Подгорица.
В мач от нашата осма група съставът на Кипър потвърди добрата си форма и постигна победа с 2:1 срещу Грузия и вече има четири точки в актива си.Домакините от островната държава откриха резултата в 33-ата минута на срещата с попадение на Константину. Асистенцията беше на Хрисостомос Михаел, а опитният нападател на Омония откри с 26-ия си гол за националния отбор. При този резултат 1:0 двата състава се оттеглиха на почивка. Десет минути след подновяването на играта Кристофи направи преднината на Кипър значителна с второ попадение. Коравите гости от Грузия стигнаха до почетно попадение в 71-ата минута на двубоя, когато Кобиашвили реализира дузпа.

ЕЙРЕ: Гивън, МакШейн, Дън, О'Шей, Килбан, МакГийди, Андрюс, Хънт, Уилън, Дойл, Кийн
БЪЛГАРИЯ: Иванков, Манолев, Ил. Стоянов, Томашич, Миланов (23-Кишишев), Телкийски, Ст. Петров, Ангелов, Георгиев (65-Макриев), Ив. Попов (В. Димитров), Рангелов
СЪДИЯ: Иван Бебек (Хърватия) ; ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Миланов, Манолев (Б)
СТАДИОН: "Крок Парк", 59 000 зрители

Черна гора - Италия 0:2
0:1 Пирло (10) д.,0:2 Пацини (74)
ЧЕРНА ГОРА: Полекшич, Павичевич, Батак, Баса, Божович, Дринчич, Пекович (Вуйович 79), Бошкович, Вукчевич (Зверотич 88), Йоветич, Джалович (Бечирай 70)
ИТАЛИЯ: Буфон, Дзамброта, Канаваро, Киелини, Гросо, Паломбо, Де Роси, Пирло (Бриги 81), Куалиарела, Якуинта (Пацини 58), Ди Натале (Пепе 10)
Жълти картони: Павичевич, Батак, Петкович (Ч); Паломбо, Канаваро (И)