Локомотив (София) със 7-а поредна победа след 3:2 над Черно море

Локомотив (София) победи Черно море с 3:2 в среща от 22-ия кръг на футболната "А" група, предаде репортер на Агенция „Фокус”. Двубоят се играе на стадион "Локомотив" в квартал Надежда. Това бе 7-а поредна победа за Локомотив, като тимът има пълен актив от 21 точки през пролетния дял на шампионата. В класирането Локомотив заема 3-а позиция с 43 точки, докато Черно море са 4-и с 40.
Срещата започна по-добре за гостите от Варна, като Манолов тормозеше постоянно защитата на Локомотив. С удари от средна дистанция се отличиха Алекс и Юруков. Постепенно домакините изравниха играта и в 22-ата минута Спишич остана сам срещу Илчев, но вратарят спаси удара му. В 36-ата минута след разбъркване в наказателното поле на Черно море, топката попадна на крака на Савич, който от границите на наказателното поле със страхотен удар реализира за 1:0. Вдъхновени от първия гол, футболистите на Драгомир Окука създадоха още добри положения пред вратата на гостите. Отличен пробив на Спишич бе спрян с изчистване на топката в ъглов удар. В 43-ата минута Пасков фаулира Юруков в наказателното поле и главният съдия Стефан Спасов посочи точката за изпълнение на дузпа. Зад топката застана Алекс и хладнокръвно отбеляза за 1:1. До края на първото полувреме Локомотив бяха близо до втори гол, но Балдовалиев не успя да намери целта след пряк свободен удар.
В началото на втората част отново Черно море бяха по-активния тим, като само 2 минути след подновяването на играта Алекс стреля от около 20 метра и топката премина на сантиметри от вратата на Галев. В 59-ата минута отново Локомотив излезе напред в резултата. Караджинов намери отлично Спишич, той напредна и с прецизен удар направи 2:1. Последва много хубав удар от фаул на Камбуров, но до трето попадение не се стигна. Атанасов също опита своя късмет, но не намери целта. Домакините продължиха с добрите си атаки и Камбуров с глава стреля опасно. В следващата атака Манолов излезе сам срещу Галев, но силният му удар мина над вратата. В 72-ата минута Златински намери отлично Балдовалиев в наказателното поле и той простреля Илчев за 3:1. Горанов, Пасков пропуснаха за Локомотив, преди в 85-ата минута Алекс да сложи топката на главата на Юруков след ъглов удар и той да реализира за 2:3. До края на мача двата тима не си отбелязаха повече попадения и Локомотив победи с 3:2.
ЛОКОМОТИВ (СОФИЯ) - ЧЕРНО МОРЕ 3:2
1:0 Савич 35,1:1 Алекс 42-д,2:1 Шпишич 58,3:1 Балдовалиев 73 ,3:2 Юруков 85
Локомотив (София): Галев, Марков, Дзаферович, Пасков, Савич, Атанасов, Шпишич, Дяков, Караджинов, Балдовалиев, Камбуров
Черно море: Илчев, Бачев, Дяков, Борносузов, Домакинов, Лазаров, Георгиев, Юруков, Алекс, Манолов, Димов
Рефер: Стефан Спасов ; Стадион: "Локомотив", София
Снимкi: Георги Димитров/sportni.bg ;Агенция "Фокус"

<< върни се назад     18 април 2009   15:14