Литекс победи Локо София, Левски разгроми Беласица със 7:1

Славия полегна на Пирин, Локо (Пд) не пусна на Миньор след поощрение от Вихрен

Отборът на Литекс се доближи само на точка до Локомотив София в битката за третото място в "А" група, след като срази "железничарите" с 2:1 в дербито на 24-ия кръг на родния шампионат.Локо(Пд)спечели мача си с Миньор с гол в 82-рата минута на Делибашич. Черно-белите диктуваха събитията на терена през цялото време, но стигнаха до попадение едва в края на второто полувреме.Литекс успя да се наложи с 2:1 над Локомотив (София) в един луд мач, изпълнен с безумни пропуски и още по-безумни съдийски решения на Николай Йорданов.Станислав Манолев сътвори нещо божествено. Бранителят отправи една тупалка от 35 метра точно в горния десен ъгъл на врата и резултатът бе открит.Левски спечели със 7:1 като гост срещу аутсайдера Беласица в мач от 24-я кръг на А група. С четири гола се отличи Георги Христов, а по един отбелязаха Георги Иванов - Гонзо, Христо Йовов и младият Иван Цачев.
Беласица - Левски 1:7 (0:2)

Голмайстори: 0:1 Георги Иванов 6, 0:2 Христо Йовов 35, 1:2 Асен Георгиев 51, 1:3 Георги Христов 56, 1:4 Георги Христов 63, 1:5 Георги Христов 65, 1:6 Иван Цачев 76, 1:7 Георги Христов 87

Стадион: "Христо Ботев"-Зрители: 2000
Главен съдия: Богомил Маринов
Жълти картони:Асен Георгиев(Беласица); Веселин Минев(Левски)

Беласица - Ангел Манолов, Дитмар Бикай, Росен Пътников, Велик Ирмиев, Клодиан Семина, Виктор Софрониев, Даниел Дюлгеров (66-Пламен Ненов), Асен Георгиев (84-Александър Митушев), Георги Ковачев, Иван Сертич, Георги Бижев

Левски - Божидар Митрев, Лъчезар Балтанов (56-Живко Миланов), Йордан Милиев, Давид Бистрон, Веселин Минев, Владимир Гаджев, Мирослав Иванов, Христо Йовов (66-Жоазиньо), Николай Димитров, Георги Христов, Георги Иванов (12-Иван Цачев)

Литекс - Локомотив (София) 2:1
Голмайстори: Манолев (42), Сандриньо (62); Камбуров (88)

Литекс: Голубович, Барт, Петков, Сандриньо, Дока, Манолев, Нифлор, Пл. Николов, Занев, Шандор, Кишишев

Локо (Сф): Галев, Джаферович, Марков, Златински, Шпишич, Савич, Камбуров, Пасков, Балдовалиев, Атанасов, Караджинов

Славия - Пирин 2:3