С доста резерви и пастилно съдийство Левски би Цска с 2:0

Батков:Извинявам се на съдията Спасов,добре ни се отрази неговата свирка

Левски спечели с 2:0 срещу ЦСКА в дерби мача на 26-я кръг на А група. Резервата Христов бе точен в 36-ата минута за 1:0, а второто попадение в 60-ата беше дело на друг влязъл от скамейката играч - Зе Соарес. В 35-ата минута Георги Христов отбеляза за 1:0 за Левски.Великолепна изява на Божидар Митрев запази преднината на Левски в 47-ата минута. Центриране отдясно бе засечено с глава от Удоджи, но младият страж на "сините" показа рефлекс и изби топката. Същият спря дъха на публиката с нова страхотна проява две минути по-късно, когато отби в корнер мощен щут отново на Удоджи.В 60-ата минута Левски отбелязаха решаващ втори гол в двубоя. Бърза контраатака на Зе Соарес получи топката и отблизо разстреля за втори път Петров - 2:0.
В 72-ата минута, когато реферът Стефан Спасов за кой ли път пожали сините на които доста услужливо след груби фаулове им спести червени картони,като този път неспортсменска проява на Веселин Минев провокира агресия в Удоджи, който го избута, за което видя картона с червен цвят,а нарушението на Минев обаче не бе санкционирано, като в противен случай щеше да остави двата тима с равен брой играчи на терена, защото "синият" бранител имаше един жълт картон.Шампионите имаха своите шансове, но те дойдоха след удари отдалеч, спасени по великолепен начин от вероятно най-добрия играч в мача Божидар Митрев. Успехът съкрати на една точка разликата между двата тима на върха в класирането.

Батков:"Извинявам се на съдията Спасов. Аз не го познавах преди назначението му, затова бях изненадан от прякора му. От там дойдоха и приказките ми за пасти и торти. Във всички случаи в изказвания на ниво шефове, аз съм много по-коректен.

ЦСКА - Левски - 0:2 (0:1)
голмайстор: 0:1 Георги Христов 36, 0:2 Зе Соарес 60
стадион: Васил Левски-зрители: 25 000
главен съдия: Стефан Спасов
червен картон:Удоджи 71(ЦСКА)
жълти картони: Янчев, Виданов(ЦСКА);Левски: Миланов, Тасевски, Гаджев, Минев (Левски)
ЦСКА: Петров, Виданов (52-а Тодоров), Котев, И.Иванов, Машадо, Янчев - кап., Маркиньос, Й.Минев, Удоджи, Мигел (75- Лазаров), Саидходжа (54-Тонев)
Левски: Митрев, Миланов, Рабех, Сърмов, Г.Иванов - кап. (14-а Христов), Йовов (27- Зе Соарес), В.Минев, Жоазиньо, Тасевски (66- Тасевски), Бистрон, Гаджев