Лекият Локо(Пд) пусна на Вихрен преди битката за оставане с Ботев.Черно Море в евротурнирите ,а Спартак(Вн) в Б група

Застрашеният от изпадане тим на Ботев изненадващо победи с 3:0 като гост показващият силни игри през пролетта финалист за Купата Пирин Благоевград. Трите точки задържаха «канарчетата» над чертата, а успехът и на Вихрен днес, направи мача от следващия кръг между Ботев и тима от Сандански на живот и смърт. Пирин излезе с доста от резервите си срещу Ботев, за да запази титулярите свежи за предстоящия финал от турнира за Купата на България.
Мачът започна шокиращо за домакините, които в осмата минута трябваше да видят, как от границата на наказателното поле Николай Манчев с мощен удар открива резултата в полза на Ботев. 20 минути по-късно Манчев имаше възможността да реши всичко в мача с нов гол, но силният му удар бе спасен от вратаря на Пирин Макенджиев. В 69-ата минута Тодор Тимонов овладя в наказателното поле от отблизо вкара за изненадващото 2:0 в полза на застрашения от изпадане Ботев. Отново Тимонов отбеляза секунди преди края на мача направи резултата класически.
Отборът на Вихрен постигна изключително важна победа в битката за оцеляване, след като надделя с 1:0 като гост над братският Локомотив (Пловдив). Срещата от 28-ия кръг на "А" група премина под абсолютната диктовка на отбора от Сандански, а "черно-белите" не създадоха нито едно голово положение. Единственото попадение бе дело на Уго Сантош в 64-ата минута. Така Вихрен вече има 26 точки, но остава в зоната на изпадащите с една точка по-малко от Ботев.

Черно море победи с минималното 1:0 Спартак Варна в дербито на морската ни столица. Точен за "моряците" бе резервата Георги Какалов в 64-та минута. Загубата на "соколите", които в този мач бяха домакини, пък означава почти сигурно изпадане в Източната "Б" група.