Спортист Своге e новият член на А-група,организацията на стадиона в Ловеч пак куца

Спортист Своге е новият член на "А" група, след като победи в мача-бараж Нафтекс Бургас с 6:4 след изпълнение на дузпи. Двубоят се игра на Градския стадион в Ловеч, а редовното време и продълженията завършиха при резултат 2:2.В началните минути неприятно впечатление направи организацията на стадиона в Ловеч. Феновете на Нафтекс запалиха десетина седалки и хвърлиха половин дузина бомбички, преди да бъде въдворен ред. Същите изпаднаха в екзалтация в 10-та минута, когато капитанът на бургазлии Малин Орачев вкара великолепен гол за 1:0. Орачев пое топката по дясното крило, финтира противник и с мек прехвърлящ удар откри резултата.В 13-та Нафтекс можеше да води по-убедително, но многоходова комбинация по лявото крило завърши с два поредни безрезултатни изстрела.Втората част бе коренно различна от първата. Двата тима се концентрираха в пазенето на резултата, особено след като Спортист Своге изравни. Това се случи в 52-та минута, когато Иванов стреля от пряк свободен удар, топката тупна на голлинията, а при добавката тя бе вкарана във вратата от Иван Павлов.В 74-та минута Антнов покачи на 2:1 за Спортист.След множеството фрапантни пропуски феновете на Нафтекс избухнаха и започнаха да обиждат своите, съзирайки в играта на "зелените" нежелание за победа. Настроението им обаче се върна, когато в 82-та влезлият като резерва Васил Калоянов изравни - 2:2. При този резултат завърши редовното игрово време и това в продълженията. При последвалите дузпи пропуски направиха Ковачев и Орачев от Нафтекс, докато всички изпълнители на Спортист бяха точни. Това доведе до резултат 6:4 за играчите от Своге, които си спечелиха правото да играят в "А" група през сезон 2009/2010.

Нафтекс (Бургас) - Спортист (Своге) - 4:6 след изпълнение на дузпи,
2:2 в продълженията, 2:2 в редовното време (1:0)
Нафтекс: Янко Георгиев, Борислав Стойчев, Велин Дамянов (80-Стамен Ангелов), Цветан Филипов, Симеон Симеонов (54-Жулиен Парушев), Цветомир Валериев, Деян Христов, Мартин Ковачев, Петър Колев (83-Васил Калоянов), Малин Орачев, Веселин Пенев

Спортист: Александър Стоянов, Цвятко Иванов, Лъчезар Младенов, Ивайло Емилов, Никола Иванов, Михаил Петров (66-Иван Терзийски), Николай Цветков (81-Деян Борисов), Мирослав Антонов, Иван Павлов, Стоян Тодоров (55-Николай Маринов), Стефан Цветков.

голмайстори: 1:0 Малин Орачев 10, 1:1 Иван Павлов 52, 1:2 Мирослав Антонов 74, 2:2 Васил Калоянов 82