Спортни новини в спорт портал Lifesport.bg - футбол, фитнес, здраве, красота, бойни спортове, автомобили и спортни клюки. Спорт и футбол в интернет Десислава  
LifeSport.Bg Logo
RSS feed icon

















Програмата за есенния полусезон реши ЦСКА-Левски в VІ-ия кръг,пловдивското дерби Ботев - Локомотив в 11-я кръг

Програмата за есенния полусезон реши ЦСКА-Левски в VІ-ия кръг,пловдивското дерби Ботев - Локомотив в 11-я кръг Днес в централата на БФС се изтегли жребият за новото първенство в "А" и двете "Б" групи за новия сезон 2009/2010 година. Родните грандове Левски и ЦСКА тръгват по различни пътища в новото първенство, като програмата на шампионите от Герена е доста по-тежка на старта. "Сините започват като домакини на Ботев, след което гостуват на Миньор. След това обаче им предстоят мачове с Литекс у дома, със Славия, с Локомотив (София) и вечното дерби с ЦСКА."Армейците" пък тръгват като гости на Локомотив (Пловдив), след което последователно играят с Берое, Спортист (Своге), Локомотив (Мездра) и Пирин (Благоевград). Както се знае, вечното дерби е в 6-ия кръг, а домакин през есента е отборът на ЦСКА.
Частично дирижиран жребий определи програмата в трите ни професионални дивизии за следващия сезон - "А" група и двете "Б" групи. Жребият беше дирижиран по три критерия:
1.по съвместна работа с МВР и за по-лесно опазване на обществения ред и недопускане на сблъсъци между агитки на конкурентни отбори
2.заради отбори, които ползват един и същи стадион
3.заради телевизионни излъчвания и стимулиране на посещаемостта в определени градове и региони.
Така например по критерий 1 бяха разминати в програмата отборите на Левски и ЦСКА, както и на Локомотив (Пловдив) и Ботев (Пловдив). Според изтегления жребий, в нито един кръг Левски и ЦСКА няма да домакинстват заедно в София, като същото се отнася и за пловдивските клубове.
По критерий 2 беше дирижирана програмата на отборите от Бургас - Черноморец и Нафтекс, на отборите от Стара Загора - Берое и Локомотив. Същото се отнася и за отборите на Ботев (Криводол) и Ком-Миньор (Берковица) от Западната Б група, тъй като и двата клуба ще играят през новото първенство домакинските си мачове на стадион Мрамор в Берковица.
Както е известно, първенството в "А" група и в двете "Б" групи ще започне на 8-и август,а през юли ще бъде изработена и пълната програма по дни и часове, както и определени мачовете за телевизионно излъчване.Първенството стартира на 8 август, като ще бъде предшествано от финала за Суперкупата на България, който ще се състои на 1 август между Левски и Литекс.

І кръг:

Левски - Ботев (Пд)

Локомотив (Пловдив) - ЦСКА

Черноморец - Черно море

Берое - Локомотив (София)

Локомотив (Мездра) - Литекс

Пирин – Миньор

Монтана - Сливен

Спортист – Славия


II кръг

15 август 2009, събота
Черно море (Варна) - Сливен 2000 (Сливен)
Ботев 1912 (Пловдив) - Монтана 1921 (Монтана)
Миньор (Перник) - Левски (София)
Литекс (Ловеч) - Пирин (Благоевград)
Славия 1913 (София) - Локомотив (Мездра)
Локомотив (София) - Спортист (Своге)
ЦСКА (София) - Берое (Стара Загора)
Черноморец Бургас (Бургас) - Локомотив 1936 (Пловдив)

III кръг

22 август 2009, събота
Локомотив 1936 (Пловдив) - Черно море (Варна)
Берое (Стара Загора) - Черноморец Бургас (Бургас)
Спортист (Своге) - ЦСКА (София)
Локомотив (Мездра) - Локомотив (София)
Пирин (Благоевград) - Славия 1913 (София)
Левски (София) - Литекс (Ловеч)
Монтана 1921 (Монтана) - Миньор (Перник)
Сливен 2000 (Сливен) - Ботев 1912 (Пловдив)

IV кръг

29 август 2009, събота
Черно море (Варна) - Ботев 1912 (Пловдив)
Миньор (Перник) - Сливен 2000 (Сливен)
Литекс (Ловеч) - Монтана 1921 (Монтана)
Славия 1913 (София) - Левски (София)
Локомотив (София) - Пирин (Благоевград)
ЦСКА (София) - Локомотив (Мездра)
Черноморец Бургас (Бургас) - Спортист (Своге)
Локомотив 1936 (Пловдив) - Берое (Стара Загора)

V кръг

12 септември 2009, събота
Берое (Стара Загора) - Черно море (Варна)
Спортист (Своге) - Локомотив 1936 (Пловдив)
Локомотив (Мездра) - Черноморец Бургас (Бургас)
Пирин (Благоевград) - ЦСКА (София)
Левски (София) - Локомотив (София)
Монтана 1921 (Монтана) - Славия 1913 (София)
Сливен 2000 (Сливен) - Литекс (Ловеч)
Ботев 1912 (Пловдив) - Миньор (Перник)

VI кръг

19 септември 2009, събота
Черно море (Варна) - Миньор (Перник)
Литекс (Ловеч) - Ботев 1912 (Пловдив)
Славия 1913 (София) - Сливен 2000 (Сливен)
Локомотив (София) - Монтана 1921 (Монтана)
ЦСКА (София) - Левски (София)
Черноморец Бургас (Бургас) - Пирин (Благоевград)
Локомотив 1936 (Пловдив) - Локомотив (Мездра)
Берое (Стара Загора) - Спортист (Своге)

VII кръг

26 септември 2009, събота
Спортист (Своге) - Черно море (Варна)
Локомотив (Мездра) - Берое (Стара Загора)
Пирин (Благоевград) - Локомотив 1936 (Пловдив)
Левски (София) - Черноморец Бургас (Бургас)
Монтана 1921 (Монтана) - ЦСКА (София)
Сливен 2000 (Сливен) - Локомотив (София)
Ботев 1912 (Пловдив) - Славия 1913 (София)
Миньор (Перник) - Литекс (Ловеч)

VIII кръг

3 октомври 2009, събота
Черно море (Варна) - Литекс (Ловеч)
Славия 1913 (София) - Миньор (Перник)
Локомотив (София) - Ботев 1912 (Пловдив)
ЦСКА (София) - Сливен 2000 (Сливен)
Черноморец Бургас (Бургас) - Монтана 1921 (Монтана)
Локомотив 1936 (Пловдив) - Левски (София)
Берое (Стара Загора) - Пирин (Благоевград)
Спортист (Своге) - Локомотив (Мездра)

IX кръг

17 октомври 2009, събота
Локомотив (Мездра) - Черно море (Варна)
Пирин (Благоевград) - Спортист (Своге)
Левски (София) - Берое (Стара Загора)
Монтана 1921 (Монтана) - Локомотив 1936 (Пловдив)
Сливен 2000 (Сливен) - Черноморец Бургас (Бургас)
Ботев 1912 (Пловдив) - ЦСКА (София)
Миньор (Перник) - Локомотив (София)
Литекс (Ловеч) - Славия 1913 (София)

X кръг

24 октомври 2009, събота
Черно море (Варна) - Славия 1913 (София)
Локомотив (София) - Литекс (Ловеч)
ЦСКА (София) - Миньор (Перник)
Черноморец Бургас (Бургас) - Ботев 1912 (Пловдив)
Локомотив 1936 (Пловдив) - Сливен 2000 (Сливен)
Берое (Стара Загора) - Монтана 1921 (Монтана)
Спортист (Своге) - Левски (София)
Локомотив (Мездра) - Пирин (Благоевград)

XI кръг

31 октомври 2009, събота
Пирин (Благоевград) - Черно море (Варна)
Левски (София) - Локомотив (Мездра)
Монтана 1921 (Монтана) - Спортист (Своге)
Сливен 2000 (Сливен) - Берое (Стара Загора)
Ботев 1912 (Пловдив) - Локомотив 1936 (Пловдив)
Миньор (Перник) - Черноморец Бургас (Бургас)
Литекс (Ловеч) - ЦСКА (София)
Славия 1913 (София) - Локомотив (София)

XII кръг

7 ноември 2009, събота
Черно море (Варна) - Локомотив (София)
ЦСКА (София) - Славия 1913 (София)
Черноморец Бургас (Бургас) - Литекс (Ловеч)
Локомотив 1936 (Пловдив) - Миньор (Перник)
Берое (Стара Загора) - Ботев 1912 (Пловдив)
Спортист (Своге) - Сливен 2000 (Сливен)
Локомотив (Мездра) - Монтана 1921 (Монтана)
Пирин (Благоевград) - Левски (София)

XIII кръг

21 ноември 2009, събота
Левски (София) - Черно море (Варна)
Монтана 1921 (Монтана) - Пирин (Благоевград)
Сливен 2000 (Сливен) - Локомотив (Мездра)
Ботев 1912 (Пловдив) - Спортист (Своге)
Миньор (Перник) - Берое (Стара Загора)
Литекс (Ловеч) - Локомотив 1936 (Пловдив)
Славия 1913 (София) - Черноморец Бургас (Бургас)
Локомотив (София) - ЦСКА (София)

XIV кръг

28 ноември 2009, събота
Черно море (Варна) - ЦСКА (София)
Черноморец Бургас (Бургас) - Локомотив (София)
Локомотив 1936 (Пловдив) - Славия 1913 (София)
Берое (Стара Загора) - Литекс (Ловеч)
Спортист (Своге) - Миньор (Перник)
Локомотив (Мездра) - Ботев 1912 (Пловдив)
Пирин (Благоевград) - Сливен 2000 (Сливен)
Левски (София) - Монтана 1921 (Монтана)

XV кръг

5 декември 2009, събота
Монтана 1921 (Монтана) - Черно море (Варна)
Сливен 2000 (Сливен) - Левски (София)
Ботев 1912 (Пловдив) - Пирин (Благоевград)
Миньор (Перник) - Локомотив (Мездра)
Литекс (Ловеч) - Спортист (Своге)
Славия 1913 (София) - Берое (Стара Загора)
Локомотив (София) - Локомотив 1936 (Пловдив)
ЦСКА (София) - Черноморец Бургас (Бургас)

XVI кръг

Черно море (Варна) - Черноморец Бургас (Бургас)
ЦСКА (София) - Локомотив 1936 (Пловдив)
Локомотив (София) - Берое (Стара Загора)
Славия 1913 (София) - Спортист (Своге)
Литекс (Ловеч) - Локомотив (Мездра)
Миньор (Перник) - Пирин (Благоевград)
Ботев 1912 (Пловдив) - Левски (София)
Сливен 2000 (Сливен) - Монтана 1921 (Монтана)

XVII кръг

Сливен 2000 (Сливен) - Черно море (Варна)
Монтана 1921 (Монтана) - Ботев 1912 (Пловдив)
Левски (София) - Миньор (Перник)
Пирин (Благоевград) - Литекс (Ловеч)
Локомотив (Мездра) - Славия 1913 (София)
Спортист (Своге) - Локомотив (София)
Берое (Стара Загора) - ЦСКА (София)
Локомотив 1936 (Пловдив) - Черноморец Бургас (Бургас)

XVIII кръг

Черно море (Варна) - Локомотив 1936 (Пловдив)
Черноморец Бургас (Бургас) - Берое (Стара Загора)
ЦСКА (София) - Спортист (Своге)
Локомотив (София) - Локомотив (Мездра)
Славия 1913 (София) - Пирин (Благоевград)
Литекс (Ловеч) - Левски (София)
Миньор (Перник) - Монтана 1921 (Монтана)
Ботев 1912 (Пловдив) - Сливен 2000 (Сливен)

XIX кръг

Ботев 1912 (Пловдив) - Черно море (Варна)
Сливен 2000 (Сливен) - Миньор (Перник)
Монтана 1921 (Монтана) - Литекс (Ловеч)
Левски (София) - Славия 1913 (София)
Пирин (Благоевград) - Локомотив (София)
Локомотив (Мездра) - ЦСКА (София)
Спортист (Своге) - Черноморец Бургас (Бургас)
Берое (Стара Загора) - Локомотив 1936 (Пловдив)

XX кръг

Черно море (Варна) - Берое (Стара Загора)
Локомотив 1936 (Пловдив) - Спортист (Своге)
Черноморец Бургас (Бургас) - Локомотив (Мездра)
ЦСКА (София) - Пирин (Благоевград)
Локомотив (София) - Левски (София)
Славия 1913 (София) - Монтана 1921 (Монтана)
Литекс (Ловеч) - Сливен 2000 (Сливен)
Миньор (Перник) - Ботев 1912 (Пловдив)

XXI кръг

Миньор (Перник) - Черно море (Варна)
Ботев 1912 (Пловдив) - Литекс (Ловеч)
Сливен 2000 (Сливен) - Славия 1913 (София)
Монтана 1921 (Монтана) - Локомотив (София)
Левски (София) - ЦСКА (София)
Пирин (Благоевград) - Черноморец Бургас (Бургас)
Локомотив (Мездра) - Локомотив 1936 (Пловдив)
Спортист (Своге) - Берое (Стара Загора)

XXII кръг

Черно море (Варна) - Спортист (Своге)
Берое (Стара Загора) - Локомотив (Мездра)
Локомотив 1936 (Пловдив) - Пирин (Благоевград)
Черноморец Бургас (Бургас) - Левски (София)
ЦСКА (София) - Монтана 1921 (Монтана)
Локомотив (София) - Сливен 2000 (Сливен)
Славия 1913 (София) - Ботев 1912 (Пловдив)
Литекс (Ловеч) - Миньор (Перник)

XXIII кръг

Литекс (Ловеч) - Черно море (Варна)
Миньор (Перник) - Славия 1913 (София)
Ботев 1912 (Пловдив) - Локомотив (София)
Сливен 2000 (Сливен) - ЦСКА (София)
Монтана 1921 (Монтана) - Черноморец Бургас (Бургас)
Левски (София) - Локомотив 1936 (Пловдив)
Пирин (Благоевград) - Берое (Стара Загора)
Локомотив (Мездра) - Спортист (Своге)

XXIV кръг

Черно море (Варна) - Локомотив (Мездра)
Спортист (Своге) - Пирин (Благоевград)
Берое (Стара Загора) - Левски (София)
Локомотив 1936 (Пловдив) - Монтана 1921 (Монтана)
Черноморец Бургас (Бургас) - Сливен 2000 (Сливен)
ЦСКА (София) - Ботев 1912 (Пловдив)
Локомотив (София) - Миньор (Перник)
Славия 1913 (София) - Литекс (Ловеч)

XXV кръг

Славия 1913 (София) - Черно море (Варна)
Литекс (Ловеч) - Локомотив (София)
Миньор (Перник) - ЦСКА (София)
Ботев 1912 (Пловдив) - Черноморец Бургас (Бургас)
Сливен 2000 (Сливен) - Локомотив 1936 (Пловдив)
Монтана 1921 (Монтана) - Берое (Стара Загора)
Левски (София) - Спортист (Своге)
Пирин (Благоевград) - Локомотив (Мездра)

XXVI кръг

Черно море (Варна) - Пирин (Благоевград)
Локомотив (Мездра) - Левски (София)
Спортист (Своге) - Монтана 1921 (Монтана)
Берое (Стара Загора) - Сливен 2000 (Сливен)
Локомотив 1936 (Пловдив) - Ботев 1912 (Пловдив)
Черноморец Бургас (Бургас) - Миньор (Перник)
ЦСКА (София) - Литекс (Ловеч)
Локомотив (София) - Славия 1913 (София)

XXVII кръг

Локомотив (София) - Черно море (Варна)
Славия 1913 (София) - ЦСКА (София)
Литекс (Ловеч) - Черноморец Бургас (Бургас)
Миньор (Перник) - Локомотив 1936 (Пловдив)
Ботев 1912 (Пловдив) - Берое (Стара Загора)
Сливен 2000 (Сливен) - Спортист (Своге)
Монтана 1921 (Монтана) - Локомотив (Мездра)
Левски (София) - Пирин (Благоевград)

XXVIII кръг

Черно море (Варна) - Левски (София)
Пирин (Благоевград) - Монтана 1921 (Монтана)
Локомотив (Мездра) - Сливен 2000 (Сливен)
Спортист (Своге) - Ботев 1912 (Пловдив)
Берое (Стара Загора) - Миньор (Перник)
Локомотив 1936 (Пловдив) - Литекс (Ловеч)
Черноморец Бургас (Бургас) - Славия 1913 (София)
ЦСКА (София) - Локомотив (София)

XXIX кръг

ЦСКА (София) - Черно море (Варна)
Локомотив (София) - Черноморец Бургас (Бургас)
Славия 1913 (София) - Локомотив 1936 (Пловдив)
Литекс (Ловеч) - Берое (Стара Загора)
Миньор (Перник) - Спортист (Своге)
Ботев 1912 (Пловдив) - Локомотив (Мездра)
Сливен 2000 (Сливен) - Пирин (Благоевград)
Монтана 1921 (Монтана) - Левски (София)

XXX кръг

Черно море (Варна) - Монтана 1921 (Монтана)
Левски (София) - Сливен 2000 (Сливен)
Пирин (Благоевград) - Ботев 1912 (Пловдив)
Локомотив (Мездра) - Миньор (Перник)
Спортист (Своге) - Литекс (Ловеч)
Берое (Стара Загора) - Славия 1913 (София)
Локомотив 1936 (Пловдив) - Локомотив (София)
Черноморец Бургас (Бургас) - ЦСКА (София)


SEO-X Social Bookmarking Button

    << върни се назад     19 юни 2009   13:42



      • В момента няма публикувани мнения!


Още за BG футбол & Новини:
Скандално:Синдикът на ЦСКА зщитава интресите на хазартна фирма
Сбогом шампионе.Карушков остава завинаги в клубната история na Ботев
На пет часа от...уволнението...
Паметно 2:2 изхвърли Лудогорец от Шампионска лига
Успех в емигрантство...





    Спорт  |   За LifeSport.BG   |   Реклама в сайта   |   Контакти с нас
Партньори: bestnews.bg   |   www.beachsoccer.bg |   NUDE.him.bg
Подходящо за лица над 18 години!
Ползване на статии - само с линк към LifeSport.bg  | тел: 0889622324 |     Google PageRank
дизайн.NVS