Левски гази наред бабуните и Санта Хулия

Левски гази наред бабуните и Санта Хулия С човек по-малко шампионите слагат петица на Санта Хулия
Левски се класира за 3-ия предварителен кръг на Шампионската лига. Сините удариха безпроблемно 5:0 андорските бачкатори от Санта Хулия, но трябваше да прескачат бабуни и камънак на ужасяващия терен на стадион "Комунал" в Ла Вела. Общият резултат от двата мача стана 9:0.
Първите три гола за Левски паднаха през първото полувреме. На два пъти се разписа Мариян Огнянов (22, 40), един добави Христо Йовов (34). През второто вкараха юношите Иван Цачев (83) и Сашо Киров (87).
Сините създадоха още много положения, но не успяха да ги реализират. Младият Исмаил Иса прегоря. Той започна титуляр и до 44-ата мин си заработи два жълти картона и бе изгонен.
С отстраняването на Санта Хулия Левски си осигури още минимум четири мача в Европа. Ако бие следващия си съперник, стига пред дверите на групите на Шампионската лига. Падне ли, отива в четвъртия предварителен кръг на Лига Европа.

Среща-реванш от втория квалификационен кръг на Шампионската лига:

Сант Жулия (Андора) - Левски - 0:5 (0:4 в първия мач)

голмайстори: 0:1 Мариян Огнянов 23, 0:2 Христо Йовов 34, 0:3 Мариян Огнянов 40, 0:4 Иван Цачев 83, 0:5 Александър Киров 87
* Левски се класира за третия кръг на квалификациите с общ резултат 9:0 и ще играе срещу ФК Баку (Азербайджан).

стадион: "Андора Ла Вела"-зрители: 250

главен съдия: Юни Хютие (Финландия)
жълти картони: Карлос Пепе (Сант Жулия), Мариян Огнянов, Исмаил Иса (Левски)
червен картон: Исмаил Иса 45 (Левски)

Сант Жулия: Бургос, Вагнер, Чинос (46-Матамала), Морейра, Миралия, Пепе, Вейга (61-Вила, 80-Перес), Гонсалвес, Мехиас, Варела

Левски: Петков, Миланов, Рабех (74-Милиев), Сърмов, Йовов (57-Цачев), Топузаков, Минев, Огнянов, Зе Соарес (46-Киров), Иса, Гаджев

<< върни се назад     22 юли 2009   09:38