ЦСКА отвори очите на синьо-оранжевата мафия за пeчеливш футбол в Лига Европа

ЦСКА влезе триумфално в груповата фаза на Лига Европа, след като победи с 2:1 Динамо Москва в мача реванш от плейофа на Лига Европа, който се играе на Арена Химки в руската столица. Домакините поведоха в 10-та минута, когато след добър пробив Кирил Комбаров центрира в наказателното поле на ЦСКА, където Александър Кержаков бе оставен непокрит и засече топката с глава и я прати в мрежата на безпомощния Иван Караджов.
Само четири по-късно в 14-та минута Йордан Тодоров намери с чудесно центриране Спас Делев в наказателното поле на Динамо Москва и той с глава прати топката в мрежата на Габулов за 1:1. В 55-та минута Иван Стоянов центрира в наказателното поле на Динамо Москва, където Иван Иванов засече топката с глава и я прати в долния ляв ъгъл на вратата на Габулов за 1:2. Руснаците едва се отърваха от по-тежка загуба, спаси ги вратарят им Габулов. Той изби с плонжове червения залп от удари. ЦСКА игра отлично в Москва, но над всички обаче беше Спас. Делев показа, че си струва всеки цент от общо 150-те хиляди евро, за които беше привлечен под наем от Пирин.

ДИНАМО (МОСКВА) - ЦСКА 1:2
1:0 Кержаков 10,,1:1 Делев 14,,1:2 Иван Иванов 55

ДИНАМО (МОСКВА): Габулов, Ковалчик (61-Смолов), Фернандес, К.Комбаров, Хохлов, Д.Комбаров, Кержаков, Гранат (57-Кокорин), Агиар (46-Димидко), Уилкшър, Колодин.

ЦСКА: Караджов, Минев, Котев, Иванов, Виданов, Морозс, Янчев, Тодоров (74-Янев), Маркиньос (20-Тимонов), Иван Стоянов, Делев.

<< върни се назад     28 август 2009   01:01