България загуби с 0:2 от Италия в решаващ мач за Мондиал 2010

България загуби с 0:2 от Италия в решаващ мач за Мондиал 2010 Националният отбор на България загуби с 0:2 решаващия мач с Италия от кампанията за класиране на финалите на Мондиал 2010. "Трикольорите" инкасираха два гола през първата част, дело на Гросо (11-ата минута) и Якуинта (40-ата минута).
Италия е убедителен лидер в осма квалификационна група и на практика сигурен участник на Мондиал 2010 в ЮАР. "Скуадра адзура" има 20 точки, с четири повече от следващия в класирането Ирландия. България е с 11 точки на трето място и само две победи за нашите в оставащите два мача и две поражения на ирландците могат да ни гарантират място на бараж за участие. И двата мача на съперниците ни обаче са на техен терен - срещу Черна гора и Италия.