Лацио победи само с 4:0 Левски на ст.Георги Аспарухов

Ред бул Залцбург победи тима на Виляреал с 2:0

Отборът на Левски претърпя втора загуба в група“G“ на турнира за Лига Европа. Този път“сините“ паднаха като домакини от Лацио с 0:4. Лациалите решиха изхода на двубоя през първото полувреме с голове на Фернандо Матусалем (22) и Мауро Сарате (45+1). През втората част гостите отбелязаха още два гола чрез Мурад Мегни (67) и Томазо Роки (74). Иначе“сините“ започнаха много добре и на няколко пъти застрашиха опасно вратата на гостите от Италия, но проявиха голямата си слабост - неумение да се бележат голове. В 10-та минута Жоазиньо изпълни свободен удар от границата на наказателното поле, но стреля право в ръцете на Бидзари. Три минути по-късно пък Георги Христов бе изведен от Дарко Тасевски на чудесни позиция, но стреля в аут. Постепенно Лацио изравни играта и тръгна напред. Стигна се до 22-та минута, когато след грешка на Георги Сърмов гостите организираха опасна атака, Матусалем бе изведен сам отдясно и с изстрел по диагонала не остави шансове на младия вратар Цветан Димитров - 0:1. В първата минута на добавеното време Мауро Сарате бе оставен сам фронтално срещу вратата на Левски и с удар под гредата удвои аванса на гостите - 0:2. Левски започна активно и в началото на втората част и отново не успя да реализира положенията си. В 47-та минута Георги Христов направи непростим пропуск. Нападателят бе изведен сам срещу Видзари, но стреля в неговото тяло. Пет минути по-късно след двойно подаване с Боян Табаков, Седрик Бардон излезе на стрелкова позиция, но изпрати топката в аут. Последваха обаче две брутални грешки на Юсеф Рабех в защита и Лацио отбеляза нови два гола. В 67-та минута Мурад Мегни разстреля Цветан Димитров от воле от 15 метра, а в 74-та минутаТомазо Роки излъга синия страж и търкулна топката в мрежата. В 85-та минута Георги Сърмов изпусна поредното положение за Левски, след като вратарят успя да отрази удара му и това бе краят. Сините записаха пета поредна загуба (първенство и евротурнири), което е рекорд в историята на клуба. Освен това Левски не е отбелязвал гол в четвърти пореден мач. Мач от втория кръг в група“G“ на турнира Лига Европа: Левски - Лацио - 0:4 (0:2) голмайстори: 0:1 Фернандо Матусалем 22, 0:2 Мауро Сарате 45+1, 0:3 Мурад Мегни 67, 0:4 Томазо Роки 74 стадион: Георги Аспарухов зрители: 15 000 главен съдия: Николай Иванов (Русия) жълти картони: - за Левски: Бензукан, Бардон - за Лацио: Лихтщайнер Състави: - Левски: Цв. Димитров, Рабех, Сърмов, Топузаков - кап. (46-а Милиев), Минев, Бензукан, Жоазиньо, Зе Соарес,Тасевски (46-а Табаков), Бардон, Христов (72 Христов) - Лацио: Бидзари, Лихтщайнер, Елисеу, Матусалем (74-а Маури), Роки - кап., Сарате (62-а Фоджа), Мегни, Крибари, Раду, Баронио (54-а Осман Дабо), Перпетуини Ратко Достанич:“Срам ме е от резултатите ни, искам да направя по-силен Левски“Отзиви на двамата старши треньори след победата на Лацио с 4:0 над Левски в мач от група“G“ на Лига Европа: Ратко Достанич (Левски):“Много е трудно да говоря след 0:4. Резултатът не е реален, защото направихме много положения. В Европа не може да се играе с толкова много пропуски и с такива грешки. Бяхме равностойни като игра, а второто полувреме дори бяхме по-добри. Направихме по две грешки през двете полувремена и ни вкараха четири гола. Трябва ни един силен мач в шампионата и тогава всичко ще тръгне на по-добро. Наистина ни е трудно, но трябва да се стегнем. Няма смисъл да правим оценки и да търсим скандали точно сега. Тези футболисти могат много повече. Георги Христов е в криза, не вкарва голове. Той обаче е нашият нападател и аз нямам друг. Аз съм отговорен човек и правя най-доброто за Левски. Дойдох тук, за да работя. Да, срам ме е от резултатите ни в последния един месец, ноаз обичам Левски и вярвам в отбора ни. Искаме да направим по-силен Левски и рано или късно ще успеем, дори и да не е с тези футболисти“. Давиде Балардини (Лацио):“Първото полувреме бе много добро за нашите футболисти. Играхме агресивно, компактно и с голямо самочувствие. Двата гола спомогнаха много за крайната победа. Очаквахме Левски да играе по-силно през втората част, но след третия гол всичко свърши. Постигнахме една много важна победа за самочувствието ни. Сега е важно да продължим да подобряваме играта си, защото турнирът е дълъг и има още доста мачове до края. Левски е силен в офанзивен план. Добро впечатление ми направиха Жоазиньо, Веселин Минев и Георги Христов, който е млад и има потенциал“.
Левски - Лацио - 0:4 (0:2)
Голмайстори: 0:1 Фернандо Матусалем 22, 0:2 Мауро Сарате 45+1, 0:3 Мурад Мегни 67, 0:4 Томазо Роки 74
стадион: Георги Аспарухов
зрители: 10 000
главен съдия: Николай Иванов (Русия)