Рома победи ЦСКА с 2:0 на Олимпико

Рома победи ЦСКА с 2:0 в мач от втория кръг на група“Е“ на турнира Лига Европа, като развръзката на Олимпийския стадион настъпи в рамките на само три минути.В 20-та минута италианският нападател от нигерийски произход Окака Чука бе изведен абсолютно сам от Мирко Мота и 20-годишният Окака Чука с точен изстрел край Иван Караджов откри резултата - 1:0 за домакините. Само след три минути ситуацията се повтори - Давид Писаро изведе Симоне Перота сам на три-четири метра от вратата на Караджов и резултатът стана 2:0 за Рома. ЦСКА имаше големия си шанс в 27-та минута, когато Иван Стоянов бе изведен отлично от Коста Янев и би край Серджио, но бившият защитник на Ливърпул, норвежецът Йон Арне Рийзе изби топката от голлинията. В 38-та минута се стигна до куриоз - с удар от воле черногорският нападател Мирко Вучинич скъса мрежата на вратата на ЦСКА, но от външната стена. Играта бе спряна и се наложи в продължение на около две минути мрежата да бъде“кърпена“ . . . През второто полувреме старши треньорът на ЦСКА Любослав Пенев направи двойна смяна и включи двама нападатели - бразилеца Мишел Платини и 19-годишния Спас Делев. А малко по-късно старши треньорът на ЦСКА пусна на терена на Олимпийския стадион още един нападател - ветерана Владимир Манчев. Българите имаха отличен шанс в 56-та минута, когато Йордан Тодоров бе сам в наказателното поле на римляните, но бразилският защитник Жоан изби центрирането му в ъглов удар. През второто полувреме играта бе равностойна, като българските футболисти в никакъв случай на отстъпваха на именития отбор от италианската столица и на няколко пъти бяха близко до почетен гол. В крайна сметка последният съдийски сигнал на словака Владимир Хринак прозвуча при резултат 2:0 за Рома. Заслужава да се отбележи още един факт - на трибуните на Олимпийския стадион в Рим имаше около две хиляди привърженици на ЦСКА, които през целия мач окуражаваха своите любимци. Среща от 2-рия кръг на група“Е“ на турнира по футбол Лига Европа: Рома /Италия/ - ЦСКА /България/ - 2:0 Стадион: Олимпийски Зрители: 22 000 Главен съдия: Владимир Хринак /Словакия/ Голмайстори: 1:0 Окака Чука 20, 2:0 Симоне Перота Жълти картони: Рома: Жереми Менез Състави: Рома: Серджио, Жуан /Андреоли 72/, Писаро, Мота, Де Роси,Рийзе,Перота,Черчи /Тонето 75/, Бурдисо,Окака Чука, Вучинич/Менез 46/ ЦСКА: Караджов,Костадин Стоянов, Янчев /Делев 52/, Котев, Иванов, Янев, Маркиньос, Тодоров /Манчев - 66/, Морозс /Мишел Платини 52/, Минев, Иван Стоянов Любослав Пенев:“Не, не е срамно да загубиш от Рома на Олимпико“Изказвания на двамата старши треньори след мача от втория кръг на група“Е“ на турнира Лига Европа:Клаудио Раниери - Рома:“Доволен съм от мача. Играхме добре. Хубаво е, че победихме. Днес бяхме по-свежи и стояхме по-добре физически, отколкото срещу Катаня в неделя. Не допуснахме гол за първи път от доста време, което е положително за този мач. Доволен съм от Окака, Мота, Черчи, които дадоха своя принос за победата. Колкото до Жереми Менез - другите тичаха повече от него. Оставих Тоти на резервната скамейка, защото десет минути преди мача се оплака от болки в гърба. Исках да играе едно полувреме, но предпочетох да го запазя за мача с Наполи в неделя. ЦСКА ми харесаха, отборът разиграва добре топката и има бързи нападатели. Сигурен съм, че в София ще ни създадат доста проблеми пред тяхната публика“. Любослав Пенев - ЦСКА:“Не, не е срамно да загубиш от Рома на Олимпико. Рома е друга категория отбор. Поздравявам съперника, но поздравявам и моя отбор. Много малко неща не ми харесаха в нашата игра. Имахме две-три чисти положения, но не успяхме да ги реализираме, а срещу отбор като Рома това се наказва. Идеята ми беше през първото полувреме да държим средата на терена, а през второто полувреме да пусна в игра Делев и Манчев и да увеличим нападателната мощ. Но две колективни грешки в защита не ми позволиха да реализирам тази идея. Не е нормално при втория гол при седем-осем наши защитници Рома да направят двойно подаване над главите ни. Няма да се уморя да повтарям на момчетата, че не трябва да изпускаме голове, трябва да сме безмилостни пред противниковата врата. Летвата е поставена високо, целта беше да излезем от групата и сега остава същата“.

Рома - ЦСКА 2:0
Голмайстори: 1:0 Окака Чука 20, 2:0 Симоне Перота
Стадион: Олимпико
Зрители: 22 000
Главен съдия: Владимир Хринак Словакия