Ботев Пловдив взе точка от Локомотив в София, Литекс от Черно море на Тича

Ботев Пловдив взе точка от Локомотив в София, Литекс от Черно море на Тича Безлично реми – 0:0 направиха отборите на Черно море и Литекс на стадион „Тича” във Варна. Двата тима изиграха скучен и слаб мач, който логично приключи без голове.
Двубоят ще се запомни и със слабото съдийство на рефера Александър Костадинов, който показа общо девет жълти картона, като шест от тях бяха за футболисти на гостите от Ловеч. Ботев Пловдив изненада неприятно Локомотив София в мача между двата отбора от осмия кръг на А група. „Канарчетата” измъкнаха точка при гостуването на стадион „Локомотив” в кв. Надежда, след като двата отбора завършиха 2:2.
Локомотив имаше надмощие в срещата още от самото й начало и логично поведоха в 9-та минута, когато Дафчев изведе Камбуров на границата на наказателното поле, след което той преодоля защитник и прати топката в мрежата на Велинов. Доста изненадващо „канарчетата” съумяха бързо да изравнят резултата, след като в 17-та минута след центриране в наказателното поле на Локомотив, Караманов засече топката и тя премина през ръцете на Галев и се озова в неговата мрежа за 1:1.Секунди след почивката гостите излязоха напред в резултата след като Едуардо Морини прониза Галев за 1:2.В 62-ата минута Бандаловски заби с глава за 2:2, като това стана след центриране от корнер на Марчо Дафчев. Това бе и последния гол в мача

Локомотив София - Ботев 2:2 (1:1)

Голмайстори: 1:0 Мартин Камбуров 9, 1:1 Иван Караманов 17, 1:2 Морини 49, 2:2 Иван Бандаловски 62

стадион: "Локомотив"-зрители: 1200
Главен съдия: Вихрен Манев (София)
Жълти картони: Савич, Камбуров, Караджинов (Локомотив София), Д`Арженио, Караманов, Морини, Григоров, Карлет, Брици, Велинов (Ботев)
Червени картони: Иван Караманов (Ботев) - 74, Марчо Дафчев (Локомотив София) - 90

Локомотив София: Валентин Галев, Бандаловски, Марков, Пасков, Савич, Златински (46-Димчо Атанасов), Шпишич, Дяков (84-Караджинов), Дафчев, Балдовалиев (71-Митев), Камбуров

Черно море - Литекс 0:0

Стадион: "Тича"-Зрители: 2000

Главен съдия: Александър Костадинов