Съдията уби Левски , а сините убиха футбола в дербито с Цска

От Герена изстреляха поредният си словесен откос срещу футбола.

От Герена изстреляха поредната си словесна престрелка, срещу отборът който правеше играта в дербито.
Освен Тодор Батков , не / адакватният зет и автоматчика Боримиров веднага след края на срещата с отбора воден от Димитър Пенев убиха всякаква вяра на непредобеденият и необлъчен роден запалянко за бъдещето българският футбол.За всички е ясно кой с непозволени средства искаша да съсипе армейският клуб ,но думите на Велислав Вуцов че сините са смачкан отбор се потвърди нагледно и на терена където не можаха и леко да загаднат за разгъване на своите качества. Шампионите поведоха от дузпа в 59-ата минута, но \"сините\" изравниха с пореден важен гол на Георги Иванов-Гонзо в 66-ата минута след нелепа асистенция на вратарят Беконо.Равният резултат запази статуквото на върха в А група и ЦСКА продължава да е с шест точки повече от съперника си и мач повече .Опеделено отбора на Д.Пенев може да съжалява повече за пропуснатите точки.ЦСКА упражни традиционната си мощна преса, която съчетана с обичайните напоследък трудности на \"сините\" при изнасянето на топката,наложи впечатлението, че шампионите са по-активния тим на игрището.До 34-ата минута сините имаха в актива си чрез Георги Христов, който при първият си шанс за гол се засуети и притичалия Виданов блокира удара му към вратата, в 34-ата минута стреля високо високо над вратата.До края на първата час това бе най-запомнящото се при възпитаниците на Е.Велев-Кокала които явно бе иснтруктирала да ритат до чупене на кокал и последваха безобразно влизане на Дарко Тасевкски в краката на Викторс Морозс.Съдията Станислав Тодоров отново е снизходителен към домакините. В 12 минута грубо влизане на Мирослав Иванов в краката на Владимир Манчев,който впоследствие поради тази интервенция напусна контузен.Тошко Янчев също не бе пожален от сините,а в 45 минута Лусио Вагнер се размина само с жълт картон за грубо влизане в краката на Йордан ТодоровДо края на първото полувреме опасностите пред Петков следваха една след друга,като Йордан Тодоров излезе сам срещу Георги Петров, но вратарят парира удара му ,а на три пъти. Здравко Лазаров е имаше добра позиция за отбелязване на гол но стража на Левски предотвратяваше опасностите пред своята врата дори и с цената на нарушение.През втората част преди отбелязването на гола в 58-минута си Здравко Лазаров изведе Евгени Йорданов сам срещу Георги Петков, но той стреля пропусна,а в 51-Здравко Лазаров нахлу в наказателното поле на Левски, където е съборен от защитник на сините, но отново няма съдийски сигнал.В 63-Здравко Лазаров е оставен сам, но пропуска.След грешка на Беконо и Иво Иванов,Георги Иванов изравнява резултата.Жълт картон за Гаджев. Изгонен е от резервната скамейка.
До края на мача имаше някакви бегли наченки на опасности пред Беконо,когато Зе Соарес в 83-ата минута, когато се измъкна отлично,но центрирането му бе уловено.
В 85-ата минута Сърмов реши да провери дали Беконо си е научил урока от 66-ата, опитвайки удар от 30-на метра. Този път обаче камерунецът бе на мястото си и улови
Евгени Йорданов е фаулиран в половината на Левски, но за пореден път Станилав Тодоров остава безмълвен.В заключителните минути последва центриране на Маркиньос от фаул,Машадо играе с глава, но топката излиза в аут.Невероятен пропуск на Йордан Тодоров в 92 минута. От два метра не успява да улучи опразнената врата.
А като крайна оценка за мача ще кажа ,че ако според Боримиров рфера от Шумен е убил Левски,то тогава Левски уби футбола в дербито.
А в думите на Д.Пенев след края на мача прозира много истина : „Не може да се очаква повече от дербито, вижте как играят отборите ни в Шампионската лига и УЕФА.\"Имаше странни отсъждания на рефера, много нарушения на съперника бяха спестени и имаше разлика в отсъжданията за единия и другия отбор. \"Мачът бе изпуснат от наша страна, ние заслужавахме трите точки. Изравниха с лек гол,а след това пропуснахме 3-4 чисти ситуации за гол. но имаше нереални отсъждания, Нека обаче не говорим за това. Нека играем добре, стига сме говорили. Аз и преди казах, нека подобрим качеството, нека националният отбор се класира за световното първенство. Играем в едно посредствено първенство. Очакваме пролетния полусезон да направим по-добри игри.

Левски- ЦСКА -1:1 Г олмайстори: 0:1Лазаров 58-д, 1:1Г Иванов 63 ; ст.В.Левски-17 000 зрители
главен съдия:Станислав Тодоров(Шумен)
жълти картони: Мирослав Иванов, Лусио Вагнер, Георги Петков (Левски), червен картон: Владимир Гаджев (Левски, извън игра)- 68-а минута.Жълти картони-
Здравко Лазаров, Викторс Морозс, Маркиньос, Тодор
Янчев, Евгени Йорданов (ЦСКА) (ЦСКА)
Левски: Георги Петков, Живко Миланов, Давид Бистрон, Лъчеза,Балтанов, Лусио Вагнер, Мирослав Иванов (63- Георги Сърмов), Веселин Минев, Жоазиньо, Зе Соареш, Дарко Тасевски (62- Рашид Тиберканин), Георги Христов (46- Георги Иванов)
ЦСКА: Даниел Беконо, Павел Виданов, Владимир Манчев (20-
Евгени Йорданов, 90- Гардар Гунлаугсон), Кирил Котев, Иван
Иванов, Йордан Тодоров, Фелипе Машадо, Тодор Янчев, Викторс Мороз, Маркиньос, Здравко Лазаров (72- Шалозе Удоджи)

Боримиров: Съдията уби Левски
\"Само реферът от Шумен видя дузпата срещу Лазаров. Именно тя предреши крайния резултат\", недоволстваше Дани.
Все пак шефът изрази задоволство от играта на сините футболисти.\"Има още какво да се желае, но ние водихме играта. Пенев явно е гледал друг мач\", категоричен бе Боримиров.

<< върни се назад Автор: Sasho Zarev
    02 ноември 2008   02:07