С ходене по-мъките ЦСКА победи Ботев, Локо(Пд) победи с 3:2 Монтана за радост на тотолюбителите

С ходене по-мъките ЦСКА победи Ботев, Локо(Пд) победи с 3:2 Монтана за радост на тотолюбителите С ходене по-мъките ЦСКА победи Ботев, Локо(Пд) победи с 3:2 Монтана за радост на тотолюбителите
Лидерът в шампионата ЦСКА се измъчи с последния във временното класиране Ботев, побеждавайки го само с 1:0. "Червените" стигнаха до успеха с гола на Иван Стоянов в 52-ата минута.Двубоят бе изгледан от съгледавач на Базел, тъй като швейцарците гостуват на ЦСКА в четвъртък в мач от турнира Лига Европа.Наставникът на ЦСКА Любослав Пенев бе много ядосан на своите играчи след измъчената победата с 1:0 над Ботев в Пловдив.и окачестви победата като:
"Ходене по мъките. Това беше днешният мач. Отнасяме се несериозно пред противниковите вратари. Рано или късно ще имаме проблеми, защото сме несериозни и разконцентрирани", коментира Пенев."Топката няма да влезе във вратата, ако не целим ъглите и не отправяме плътни удари. Има една рамка, където трябва да вкараме топката. Това е целта", иронизира неспособността на "червените" нападатели да вкарат наставникът на ЦСКА."Не сме се крили от съгледвачите на Базел. Явно при нас има закономерност да играем един-два силни мача, а след това три-четири посредствени. Уж правя промени, уж някои се борят за титуляри и пак... ходене по мъките", нервира се Любо.

Другият пловдивски отбор Локомотив Пловдив победи с 3:2 над Монтана като гост в най-вълнуващия двубой за тотолюбителите,които ако са залагали при букмейкъри на резултат 0:3 до почивката срещу всеки заложен лев ще получат 130. Трите гола аванса до почивката отбелязаха Дани Кики в 9-ата минута, и Даксон да Силва покачи 11 и 39-ата минута.Домакините съумяха да върнат две попадения през втората част чрез Луис Едуардо в 61-ата и 67-ата минути. В крайна сметка "черно-белите" устискаха аванса си и спечелиха скъпоценни три точки.

Ботев (Пловдив) - ЦСКА - 0:1 (0:0)

голмайстор: 0:1 Иван Стоянов 52

стадион: "Христо Ботев"-10 000 зрители:

Жълти картони: Фабио Тинаци, Максимилиано Брици и Емануеле Морини (Ботев), Иван Стоянов, Тодор Тимонов и Викторс Морозс (ЦСКА)

Ботев: Лука Бриньоли, Фабио Тинаци, Чудомир Григоров, Чиро Сириняно, Густав (41-Марко Ди Паоло), Димитър Витанов (73-Васил Кочев), Джилберто Дзанотели, Максимилиано Брици, Алан Карлет (46-Илиян Йорданов), Ерик Кабу, Емануеле Морини
ЦСКА: Иван Караджов, Йордан Минев, Костадин Стоянов, Кирил Котев, Иван Иванов, Тодор Янчев, Коста Янев (58-Викторс Морозс), Спас Делев, Йордан Тодоров (55-Владимир Манчев), Иван Стоянов (71-Тодор Тимонов), Мишел Платини

Среща от девети кръг на "А" ПФГ:
Монтана - Локомотив (Пловдив) 2:3 (2:0)
Голмайстори: 0:1 Кики 9; 0:2 Даксон 12; 0:3 Даксон 39; 1:3 Едуардо 61; 2:3 Луис Едуардо 67
Стадион: "Огоста"-4 000 зрители:Главен съдия: Кольо Данев
Жълти картони: Бойчев, Николов,Бето( Монтана);Ставрев, Кумленович(Локо Пд);

Монтана: Цанков, Бойчев, Николов, Т.Трифонов, Фиданин, Илиев, Бето, В.Иванов (46 Едуардо), М.Иванов (84-Мичев), Чипилов, Морейра (46-Харлов)

Локомотив: Ставрев, Мечечиев, Сингбо, Йошев, Николов, Милотинович, Шиани, Комленович (74 К.Трифонов), Илиев, Даксон да Силва (83-Данов), Кики (88-Сечков)
Пирин - Спортист Своге 2 : 0