Черно море прекърши мездренци в края

Черно море взе първа победа като гост този сезон. Тимът от Варна успя да обърне мача с Локомотив (Мз) от 0:1 до 2:1. Домакините обвиниха за загубата рефера Антон Генов. Те са убедени, че им е свирил несъществуваща дузпа. Домакините почнаха по-добре мача и откриха в 20-ата мин. Борислав Хазуров се пребори по дясното крило, намери непокрития Иса и той с глава не остави шанс на вратаря - 1:0.
В 80-ата мин. Антон Генов свири дузпа за Черно море, която бе дълго оспорвана от играчите на Локо. Манолов бе точен от бялата точка за 1:1.Бърза контраатака на Черно море в 89-ата минута изведе Лазаров на дорба позиция, той се забави, но все пак комбинира с Георги Илиев и опитният халф технично отбеляза за 2:1 за гостите. При този гол от Локо претендираха, че двама играчи от Варна са били в засада.
Черно море вече има 14 точки, които го нареждат пети в класирането. Мездра пък пропусна да запише рекордна четвърта поредна победа в А група и с девет точки е на 12-то място.

Среща от деветия кръг на "А" футболна група:
Локомотив (Мездра) - Черно море (Варна) - 1:2 (1:0)
Голмайстори: 1:0 Исмаил Иса 20, 1:1 Мирослав Манолов 81-дузпа, 1:2 Георги Илиев 89
Стадион: "Локомотив"