Ботев с победа 2-1 над Славия

Канарчетата постигна победата си измъчено

Ботев с победа  2-1 над Славия Победата си Ботев постигна доста измъчено, въпреки че ирга с човек повече през по-голямата част от мача.Домакините започнаха много настървено, тъй като се нуждаеха от точки и още в 15-ата минута Тимонов след самостоятелна акция вкара първия гол,който се отличи и с асистенция при втория успех на канарчетата този сезон. Ботев постигна доста измъчено, въпреки че игра с човек повече през по-голямата част от мача след като за втори жълт картон бе изгонен Атанас Дреновички.Футболистите на Ботев атакуваха продължително и в 20-ата минута Йордан Минев стреля опасно в аут. Пропуски от тях направиха Кръстев и Тимонов, а от "белите" можеше да вкара Попара. В 44-ата минута славистите претендираха за двоен удар, след като Попов от Ботев върна на вратаря Тошев, но такъв не бе отсъден. Състезателите на Ботев започнаха по-добре и втората част. В 47-ата минута Саидходжа с глава отбеляза втория гол в тяхна полза. Това попадение обаче подейства мобилизиращо на гостите, които се хвърлиха в атака. В 63-та минута Мартин Кавдански отбеляза гол с глава, след центриране на Благой Георгиев от фаул. Четири минути по-късно играчите на Славия бяха близо до изравняване, но Ортега със силен шут уцели страничната греда.В края на мача Алегре също получи червен картон и така численото равенство се възстанови. Белите се хвърлиха в стихиен натиск, но канонадата от центрирания пред вратата на Тошев не се увенча с успех и така последният съдийски сигнал дойде при 2-1 за Ботев
Срещата изгледаха двама италиански мениджъри - Фабрицио Деполи, който е бивш генерален директор на Дженоа, и Клаудио Бертоле, работещ за Виченца. Те изгледаха проявите на Саидходжа, Гаров и Минев от Ботев.

Ботев - Славия - 2:1 (голмайстори: 1:0 Тодор Тимонов 15, 2:0 Дормушали Саидходжа 47, 2:1 Мартин Кавдански 63
Стадион: "Христо Ботев" , Зрители: 4000 ; Главен съдия: Александър Костадинов
Жълти картони:- за Ботев - Минев, Тимонов, Алегре, Саидходжа