Сливен сe класира за 1/8-финалите в турнира за Купата на България след победа над Пирин

Сливен сe класира за 1/8-финалите в турнира за Купата на България след победа над Пирин Сливен стана първият отбор,класирал се за 1/8-финалите в турнира за Купата на България. Днес тимът на Йордан Лечков победи у дома миналогодишния финалист Пирин с 1:0.
Единственият гол падна още във 2-ата минута. Тонев проби отляво и центрира към Въндев, който матира Макенджиев с глава.В 28-ата Галчев можеше да изравни, но шутът му мина встрани от вратата. Малко преди почивката Стоянов изпусна добра възможност да удвои за Сливен.През втората част Пирин се опита да стигне до гол, но не успя. Така Сливен вече очаква съперника си в следващия кръг, а "орлетата" няма да повторят постижението си от миналия сезон, когато играха на финал в турнира. Останалите срещи за Купата са утре, а Левски и Литекс играят мачовете си през декември.

Сливен - Пирин 1:0
Голмайстор: Явор Въндев (2-ата мин.)

Сливен: 12. Караманов, 23.Янев, 27.Ямуков, 3. Киков, 22. Стоянов, 7. Миндев - к, 10. Илиев, 24. Филипов, 16.Ковачев, 15. Тонев, 18. Въндев

Пирин: 12. Макенджиев, 25. Ризов, 6. Георгиев, 23. Молдованов, 26. Потев, 8. Наков, 18. Галчев - к, 20. Коцев, 28. Пеев, 9. Цачев, 19.К.Стоянов

<< върни се назад     25 ноември 2009   10:21