Ботев (Пд) взе точка и гащи под наем от Спортист Своге

Ботев (Пд) взе точка и  гащи под наем от Спортист Своге Отборите на Локомотив Мездра и Ботев Пд не успяха да се победят в срещата от 14-я кръг на А група, след като завършиха 2:2. Двата тима си разделиха по едно полувреме. Ако през първото „железничарите” бяха по-добри и поведоха с 2:0, то след почивката момчетата на Енрико Пичони стигнаха до равенството 2:2. Още в 10-та минута Майкъл Тевия влезе мощно в наказателното поле и бе фаулиран. Главният рефер показа бялата точка, а 11-метровият удар бе оползотворен за 1:0 от капитана на тима Страти Илиев. В 40-та резултатът набъбна на 2:0 след чудесна контраатака на домакините. Страти Илиев намери непокрития Исмаил Иса, който реализира с премерен удар.
През второто полувреме ролите на терена се размениха. В 54-та минута Ботев намали разликата до 2:1. Появилият се като резерва Иван Караманов реализира след грешка в защитата на домакините.
Последният гол в двубоя падна в 78-та минута от дузпа. Домакините оспорваха решението на главния рефер за нарушението срещу Карлет, но той остана непоколебим. Морини стреля от бялата точка, вратарят Христо Иванов отрази удара му, но появилият се като резерва Илиян Йорданов бе точен при добавката за 2:2.
В крайна сметка Ботев успя да стигне до изравнителното попадение и точката в мача, с което заема последното 16-о място с едва 6 точки в актива си. Локо Мездра пък е на 12-а позиция с 13 точки. В последната минута на мача Ботев можеше да стигне и до пълен обрат, но опасен удар профуча встрани от вратата. Футболистите на „Ботев“ бяха принудени да използват гащета под наем в двубоя срещу Локо Мездра. Това се наложи заради съответствие в цветовете на шортите и чорапите на двата тима и главният съдия Николай Йорданов се направи на интересен и призова „канарите“ да използват резервния си екип. Такъв обаче нямаше и за да започне срещата, домакините от Мездра предоставиха своите гащета и калци

Локомотив (Мездра) - Ботев (Пловдив) 2:2

1:0 Илиев (10),2:0 Иса (40),2:1 Караманов (54),2:2 Йорданов (78)

Локо (Мз): Иванов, Зарев, Христозов, Моралес, Станков, Тевия, Софрониев, Илиев (75, Л. Тодоров), Попов (64, А. Тодоров), Иса, Бамба (80, Хазуров)

Ботев (Пд): Бриньоли, Тинаци, Ола, Густав, Сириняно, Дзанолети, Брици, Ребека (74, Йорданов), Морини, Карлет, Сердейра (46, Караманов)

<< върни се назад     28 ноември 2009   21:00