След Черноморец - Локо СФ 0-2

След Черноморец - Локо СФ 0-2 Отборът на Локомотив (София) победи с 2:0 тима на Черноморец (Бургас) в предпоследна среща от 14-ия кръг на българската „А” група. И двете попадения в срещата реализира Зоран Балдовалиев, който се появи в игра в 46-ата минута и само 11 минути по-късно откри резултата. В 71-ата минута отново Балдовалиев удвой след хубаво подаване на Асамоа. Домакините от Черноморец играха в намален състав от 61-ата минута на срещата, след като Кардосо получи червен картон в 61-ата минута. Срещата се игра на стадион „Лазур” и бе ръководена от Александър Костадинов. След успеха Локомотив (София) излезе на 5-а позиция във временното класиране с актив от 25 точки. Черноморец остана на 3-о място с 26.

Агенция „Фокус”
Драгомир Окука: Изиграхме отлично второ полувреме
Наставникът на Локомотив (София) Драгомир Окука коментира успехът на неговите възпитаници над Черноморец (Бургас) с 2:0.
„Изиграхме едно отлично второто полувреме”, заяви специалистът. „Може би едно от най-добрите полувремена на Локомотив през този сезон. Ако Черноморец си бяха реализирали положенията през първата част можеше да се получи един разичен мач. През втората част ние поведохме в резултата, а след червения картон на Кардосо мачът вече бе решен. Доволен съм, че най-накрая и Зоран Балдовалиев се разписа.

Балъков: За втори път играем добре, а не печелим
Старши треньорът на Черноморец (Бургас) Красимир Балъков коментира загубата от Локомотив (София) с 2:0 в среща от 14-ия кръг на българската „А” футболна група. Наставникът изрази разочарованието си от факта, че за втори пореден път неговите възпитаници се представят добре, а не печелят точки. Това бе петата поредна загуба на Черноморец.
„Трябва да си направим добър разбор на последните срещи за втория полусезон”, сподели Балъков, цитиран от „Дарик радио”. „Трябва да обмислим какво трябва да променим. За втори път ни се случва да играем добре и да не спечелим. Има доста нервност в нашите играчи пред вратата. Трябва да работим в тази насока и да променим тези неща. Играем добър футбол и трябва да излезем от тази ситуация.”

5 Локомотив София 14 7 4 3 5 22 - 17 25
6 Миньор 14 7 2 5 9 21 - 12 23
7 Берое 14 6 5 3 3 17 - 14 23
8 Пирин Благоевград 14 6 3 5 1 12 - 11 21
9 Черно море Варна 14 5 4 5 4 17 - 13 19
10 Славия София 13 5 3 5 -3 11 - 14 18
11 Монтана 14 4 5 5 -4 13 - 17 17
12 Локомотив Мездра 14 4 1 9 -12 16 - 28 13
13 Спортист Своге 14 3 2 9 -13 11 - 24 11
14 Сливен 14 3 2 9 -10 12 - 22 11