Миньор стигна до 1/8 финалите след дузпи срещу Септември (Симитли)

Миньор стигна до 1/8 финалите след дузпи срещу Септември (Симитли) Футболистите на Миньор се класираха за 1/8 финала за Купата на България след нулево равенство в редовното време и 5:4 при изпълнението на дузпи срещу Септември (Симитли).В 42-ата минута Румен Трифонов от Миньор тресна гредата, а в 89-ата минута Горан Янкович допълни кутсуза на "чуковете" с неуцелване на топката от непосредствена близост по пътя към гола.Най-сериозното положение за фуболистите от Симитли пък бе регистрирано в 62-ата минута, когато удар с глава на Томов бе избит с мъка от стража Иво Иванов.В 94-ата минута футболистите от Симитли пък имаха претенции за дузпа, но съдията Ангел Баялцалиев остана безмълвен.Коце Хазуров можеше да реши всичко в 107-ата минута, но от непосредствена близост не успя да намери рамките на вратата.Стигна се до рулетката на дузпите, като двата тима показаха страхотна концентрация и до 3:3 не сбърка никой. Тогава за домакините дойде ред да изпълнява Петрунов, но Иво Иванов успя да спаси и да даде аванс на Миньор.

При 4:4 Самет Ашимов вкара последната дузпа и перничани победиха с 5:4.

Септември (Симитли) - Миньор (Перник) 0:0 (4:5)

1:0 Лясков (121)
1:1 Витанов (122)
2:1 Лулейски (123)
2:2 Янкович (123)
3:2 Шумантов (124)
3:3 Крумов (124)