Литекс разгроми Пирин ГД с 4:0 за купата на България

Литекс разгроми Пирин ГД с 4:0 за купата на България Настоящият носител на Купата на България Литекс разгроми Пирин Гоце Делчев, като гост с 4:0. „Оранжевите” нямаха проблем да се класират на осминафинал в турнира. Срещата бе отложена от вчера, заради проливния дъжд, наводнил терена преди 24 часа. Днес условията на Градския стадион позволиха да се играе мач, въпреки че все още имаше следи от пороя. От обичайния стартов състав на Ангел Червенков, в игра се появиха само Пламен Николов, Сандриньо и Небойша Йеленкович, като наставникът на Литекс заложи на младоците Момчил Цветанов, Георги Миланов и Диего сред началните 11. "Оранжевите" бяха пълновластни господари на терена и стигнаха до победата с лекота.Сандриньо откри в 14-ата минута след грешка на вратаря на домакините Юсев, който изтърва топката след изпълнение на корнер.Саидходжа уби интригата в 34-ата минута с втори гол за Литекс
През втората част Литекс вкара нови два гола чрез Момчил Цветанов в 69-ата минута и Миланов в 90-ата.

Пирин ГД :Юсев,Катунчев,Маджиров(82Шпириев),Гуцев