Локо София с класически успех над съименниците си от Пловдив

Локо София с класически успех над съименниците си от Пловдив Локомотив София победи съименниците си от Пловдив с класическото 3:0 в мач от последния за тази есен кръг на А професионалната ни футболна група.Пловдивчани изиграха почти целия мач с човек по-малко, след като в 10-та минута Фелисиен Сингбо получи директен червен картон за събаряне на противников състезател отзад. След едно полувреме игра столичния Локомотив поведе на пловдивския с 1:0 с гол на Мартин Камбуров в 36-тата минута, а гостите играха с човек по-малко от 10-тата, когато беше изгонен Сингбо. Съперниците си размениха по една греда, а домакините направиха много пропуски.През втората част натискът на столичани продължи и резултира в още два гола и четири греди. Първо в 55-та минута Асамоа центрира от единия ъгъл на наказателното поле на Локо Пд, топката бе отклонена с глава от защитник на "смърфовете", но попадна в другия ъгъл на пеналта у Митев и той стреля точно в противоположния край на вратата на Акалски.В 73-тата минута резервата Христо Златински вкара малко куриозен гол, след като първоначално не успя да овладее топката и дори падна на земята, но после се изправи, пребори се за кълбото и елегантно го копна над Акалски за крайното 3:0.Така Локо (Сф) излезе на трето място с 28 точки, а пловдивчани останаха в зоната на изпадащите на предпоследното 15-то място с 9 точки.

Локомотив (София) : Галев, Бандаловски, Марков, Савич, Добрев, Дяков, Горанов, Асамоа, Камбуров, Балдовалиев, Митев
Резерви: Левашки, Пасков, Гаров, Дафчев, Атанасов, Златински, Йорданов.

Локомотив (Пловдив) : Акалски, Мечечиев, Сингбо, Кюмюрджиев, Сечков, Комленович, Милутинович, Данов, Марчев, Илиев, Рафаел.
Резерви: Ставрев, Попов, Трифонов, Бъчваров, Тиаго, Шакир, Стоев.

Голмайстори: 1:0 Мартин Камбуров 37, 2:0 Даниел Митев 55, 3:0 Христо Златински 74
Стадион: Локомотив (София)