Обзор след ЦСКА - Рома 0-3

Обзор след ЦСКА - Рома 0-3 Италианският Рома победи с 3:0 ЦСКА в последната среща от група „Е” на турнира Лига Европа. Първите две попадения за състава на Клаудио Раниери реализира Алесандро Черчи, а самия край на мача влезлият като резерва Скардина оформи класическия резултат. Черчи откри в 45-ата минута, а в 51-ата удвой след грешка в отбраната на българския тим. В 89-ата минута Скардина получи пас в наказателното поле и реализира за 3:0. Удари на двамата крайни бранители на ЦСКА - Йордан Минев и Костадин Стоянов принудиха вратаря на Рома – Лобонт да демонстрира способностите си през първото полувреме, а в 25-ата минута футболистите на Рома бяха близо до откриване на резултата, след като топката срещна левия страничен стълб на Чавдаров. Десет минути по-късно нападателят на италианците Окака Чука остана сам срещу българския страж, но Чавдаров показа отличен рефлекс и успя да спаси. В 45-ата минута българският вратар нямаше какво да направи, след като Черчи успя да преодолее двама бранители на домакините и стреля силно в десния ъгъл на Чавдаров от около десет метра. В 51-ата отново Черчи надигра стража на ЦСКА, останал очи в очи с него след грешка в отбраната на българския тим. Двубоят бе ръководен от македонска съдийска бригада. Главеният рефер на мача Александър Ставрев показа 3 жълти. Два за футболисти на Рома и един на Светослав Петров от ЦСКА.
Успехът остави Рома на първото място в групата с актив от 13 точки след 6 изиграни мача. ЦСКА не успя да запише успех в тазгодишното издание на надпреварата и остана на последно място с 1 точка от 6 двубоя.

Любослав Пенев: Трябва много работа, за да стигнем големите отбори
Старши треньорът на ЦСКА Любослав Пенев коментира загубата с 0:3 от Рома в последната среща от турнира Лига Европа за българския тим.
„Попадението в края на първата част сякаш пречупи момчетата. Направихме бърз анализ на полувремето на почивката, но не успяхме да реализираме попадение. Вижда се, че трябва много работа, за да можем да се сравняваме с толкова силни европейски отбори. Като цяло не се представихме зле в Лига Европа, но не съумяхме да вземем максимума от всеки мач”, заяви Пенев, предаде БНТ.

Раниери: ЦСКА е добър отбор, но им липсва голмайстор
Старши треньорът на Рома Клаудио Раниери сподели впечатленията си от победата с 3:0 над ЦСКА и играта на българския тим в двете срещи с италианския от група „Е” на турнира Лига Европа.
„Трябва да признаем, че ЦСКА ни надигра през първото полувреме. Те владееха повече топката и я разиграваха добре помежду си. ЦСКА е един наистина добър отбор, но личното ми мнение е, че им липсва голмайстор. Те имаха инициативата през първата част, но не успяха да се възползват от нея. Ние изчакахме своя миг и нанесохме своя удар в края на първото полувреме. След почивката излязохме по-мотивирани и всички видяха онзи тим на Рома, който са свикнали да виждат. Много съм доволен от Черчи, защото това бяха първите му попадения през този сезон. Като цяло всички футболисти се представиха на ниво, поздравявам тримата дебютанти в моя тим, защото е трудно да играеш първия си мач в Лига Европа”, заяви Раниери, предаде Канал 3.

Димитър Борисов: Играхме добре за българските стандарти
Един от собствениците на ЦСКА Димитър Борисов коментира загубата с 0:3 от Рома в турнира Лига Европа. Босът на българския тим заяви, че отборът се е представил добре за родните стандарти.
„Ние играхме добре за нашите стандарти. ЦСКА игра добре за нивото на България, но това не е достатъчно. Не сме готови за европейските турнири. С толкова малко мачове в България, не сме подготвени за голямата сцена. Трябва да се направят промени във формата на „А” група и да се намалят отборите, за да се повиши качеството на играта. Трябва да останат 10 отбора и да играят по 4 пъти помежду си, за да може да бъдат подготвени за евротурнирите. Пред нас никога не е стоял въпроса за треньорска смяна. В държавата ни всички са свикнали на много промени, защото така е по-интересно. Любослав Пенев е треньор на ЦСКА и това ще остане така и през пролетта ”, заяви Борисов, предаде Канал 3 .

Тодор Тимонов: Разочаровани сме, не заслужавахме да загубим
Халфът на ЦСКА Тодор Тимонов заяви, че загубата от Рома с 0:3 е много разочароваща за него и съотборниците му. Българският клуб загуби последната си среща от турнира Лига Европа и спечели едва една точка в тазгодишното издание на надпреварата.
„Много сме разочаровани, защото не заслужавахме подобна загуба. Трябва да отдадем заслуженото на Рома, защото от едно положение през първото полувреме реализираха гол, а след това овладяха инициативата”, заяви Тимонов, предаде БНТ.

Светослав Петров: Играхме добре, благодарим за подкрепата
Полузащитникът на ЦСКА Светослав Петров изрази съжалението си от загубата с 0:3 от италианския Рома в последната среща от Група „Е” на турнира Лига Европа.
„Яд ме е много, защото играхме добре, но не можахме да реализираме. Аз съм доволен от играта на тима като цяло, можеше да вземем нещо от този двубой. Искам да благодаря от името не всички в ЦСКА на феновете, които ни подкрепяха в тази среща. Въпреки студеното време и невъзможността да продължим напред в турнира, феновете бяха тук и ни поздравиха дори и след този неприятен резултат. Няма как да искаме да се сравняваме с отбор като Рома, защото те ни превъзхождат във всичко. Опитахме с желание, но не се получи. Догодина ще наваксаме в Шампионската лига”, заяви Петров, предаде БНТ.

Коста Янев: Класата на Рома си пролича
Националният полузащитник на ЦСКА Коста Янев призна, че класата на Рома е надделяла в срещата между двата отбра от Лига Европа, завършила при резултат 3:0 за тима от Рим.
„През първото полувреме играхме добре, но получихме този гол в 45-та минута. През втората част се опитахме да изнесем играта напред, но класата на Рома си пролича и много бързо ни отказаха. Видя се, че Рома е по-добър отбор. Жалко, че спечелихме толкова малко точки в Лига Европа”, заяви Янев, предаде Канал 3 .