ЦСКА победи Политехника Яш с 3:0

ЦСКА победи Политехника Яш с 3:0 Пред погледа на Георги Хадже и редица мениджъри от Румъния ЦСКА победи Политехника Яш с 3:0 в петата си контрола преди пролетния полусезон в "А" група. Всички голове паднаха през втората част и бяха дело на Мишел Платини, Даниел Панку и Руи Мигел. В този мач треньорът на "червените" Йоан Андоне използва 19 играчи, но повечето резерви влязоха сравнително късно. Интересното е, че Кирил Котев, който не е желан на "Армията" изведе отбора с капитанската лента.Лекият дъждец над стадион "Мардан спорт" в Белек не попречи на ЦСКА да осъществи сериозен натиск, но попречи на офанзивните футболисти да реализират през първото полувреме.Гранден, Платини и Иван Стоянов най-често завършваха атаките на "армейците", но техните удари бяха отразявани от вратаря на Политехника Бранет или излизаха в аут.
Най-фрапантен бе пропускът на Стоянов малко преди почивката, когато той се озова сам срещу вратаря, но ударът му срещна гредата.

Веднага след почивката ЦСКА откри чрез Мишел Платини. Грешникът от преди почивката Иван Стоянов проби по дясното крило и предостави удобна топка на бразилеца, който от близо не сгреши.

В 51-ата минута гол на македонския защитник Игор Митрески бе отменен заради засада.

ЦСКА все пакстигна до второ попадение в 53-ата минута. Румънецът Даниел Панку наказа с глава своите сънародници след нова асистенция на Иван Стоянов.

Руи Мигел вкара третия гол за "червените" само две минути, след като се появи в игра. Това стана в 67-ата минута. Той оползотвори подаване на празна врата на друга резерва - завърналия се от Литекс Дормушали Саидходжа.

До края на двубоя ЦСКА продължи да доминира, но не успя да вкара нов гол. Лошите новини за треньора Андоне са контузиите на Николай Манчев и Елиот Гранден. Гранден даже трябваше да се върне на терена заради Манчев, след като бе излязал вече, но малко по-късно и французинът се контузии и напусна игрището.

ЦСКА - Политехника - 3:0 (0:0)

голмайстори: 1:0 Мишел Платини 48, 2:0 Даниел Панку 53, 3:0 Руи Мигел 69

Състав на ЦСКА: Иван Караджов, Павел Виданов (66-Йордан Минев), Кирил Котев, Игор Митрески (66-Апостол Попов), Костадин Стоянов (66-Румен Трифонов), Елиот Гранден (66-Алваро Нобле), Светослав Петров (55-Коста Янев), Борис Галчев (46-Николай Манчев), Иван Стоянов, Даниел Панку, Мишел Платини (60-Дормушали Саидходжа)